Reklama

Western Union integruje do své mobilní aplikace službu Apple Pay

11. 4. 2017 – | Doba čtení: 1

V reakci na neustále se zvětšující konkurenci ze strany P2P služeb se Western Union, gigant ve světě převodů peněz, rozhodl podpořit svoji mobilní nabídku. Uživatelé mobilní aplikace Western Union ze Spojených států mohou nyní k zasílání peněz jak na domácím trhu, tak do více než 200 zemí a oblastí využít Apple Pay. Jejím prostřednictvím mohou také platit svoje tuzemské složenky. Western Union oznámila, že ještě letos bude Apple Pay v rámci její aplikace k dispozici také ve Velké Británii.

Western Union byla jednou z prvních institucí, která přijala Apple Pay za svou a podpořila tak službu mobilních plateb, aby od roku 2015 financovala převody realizované v rámci jejích kamenných poboček. Začlenění Apple Pay do mobilní aplikace Western Union umožňuje uživatelům realizovat převody financované Apple Pay přímo z chytrého telefonu s tím, že transakci potvrdí za použití senzoru otisku prstu Touch ID na svém iPhonu.

Western Union a Moneygram, lídr v oblasti převodů peněz, pracovali na tom, aby rozšířili svoje mobilní schopnosti současně s tím, jak jim do byznysu začaly zasahovat P2P služby jako Venmo nebo platby Facebook Messenger. Výzkum, který v roce 2016 provedla společnost Auriemma Consulting Group mezi držiteli platebních karet, ukázal, že mezi respondenty, kteří uvedli, že uskutečnili mezinárodní převod peněz, tak 40 % z nich učinilo prostřednictvím P2P aplikace – fakticky stejné množství lidí, kteří pro mezinárodní transfer peněz využili bankovní účet.

Western Union se zaměřila především na mobilní segment. V prosinci 2016 investovala do Wallerton Inc., poskytovatele mobilní peněženky pro vystavení účtů a platebních služeb. To se stalo poté, co společnost uzavřela partnerství s aplikací pro odesílání zpráv Viber a uživatelům tak jejím prostřednictvím nabídla převody až do částky 499 dolarů. Mezitím se nepřestává rozvíjet ani samotná mobilní aplikace Western Union: převody peněz jejím prostřednictvím mohou být uskutečněny již v 18 zemích. Za pomoci mobilních zařízení je podle společnosti celosvětově realizováno až 60 % digitálních peněžních transakcí.

Zdroj: Paybefore.com

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce