Reklama

Banka HSBC kupuje virtuální pozemek v metaverzu

25. 3. 2022 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: The Sandbox

HSBC se stala nejnovější finanční institucí, která se odvážila vstoupit do metaversa a zakoupila virtuální pozemek v digitálním světě The Sandbox. Svůj pozemek chce využít k tomu, aby se spojila se sportovní, esportovní a herní komunitou.

Suresh Balaji, marketingový ředitel HSBC pro asijsko-pacifický region, říká: „V metaverzu lidé zažijí Web3, novou generaci internetu, a to pomocí imerzivních technologií, jako je rozšířená a virtuální realita.

V HSBC vidíme velký potenciál pro vytváření nových zkušeností prostřednictvím vznikajících platforem, které nabízejí nové příležitosti pro naše zákazníky a komunity, s nimiž spolupracujeme.

Partnerství se Sandboxem nám umožňuje vstoupit do metaversa, v němž chceme vytvářet inovativní zážitky pro naše nové i stávající zákazníky. Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s našimi sportovními partnery, ambasadory a se společností Animoca Brands na vytváření zkušeností, které jsou vzdělávací a všeobecně dostupné.“

The Sandbox je postaven na decentralizované síti Ethereum a má vlastní token SAND. Přesné detaily, jakým způsobem chce HSBC v metaverzu The Sandbox fungovat zatím nebyly zveřejněné.

Před HSBC vstoupila do Sandboxu také thajská banka Siam Commercial. A v únoru se JPMorgan stala první bankou, která otevřela salonek ve virtuálním světě Decentraland.

Mezitím si společnost American Express v metaverzu zažádala o registraci ochranné známky na své jméno, logo a slogany pro řadu bankovních služeb.

Sebastien Borget, provozní ředitel a spoluzakladatel společnosti The Sandbox, tvrdí: „Věříme, že zapojení velkých institucí do tohoto ekosystému je začátkem širšího přijetí rozhraní Web3 a metaverza.“

Zdroj: coindesk
Další doporučené články

Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce