Reklama

Banka HSBC kupuje virtuální pozemek v metaverzu

25. 3. 2022 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: The Sandbox

HSBC se stala nejnovější finanční institucí, která se odvážila vstoupit do metaversa a zakoupila virtuální pozemek v digitálním světě The Sandbox. Svůj pozemek chce využít k tomu, aby se spojila se sportovní, esportovní a herní komunitou.

Suresh Balaji, marketingový ředitel HSBC pro asijsko-pacifický region, říká: „V metaverzu lidé zažijí Web3, novou generaci internetu, a to pomocí imerzivních technologií, jako je rozšířená a virtuální realita.

V HSBC vidíme velký potenciál pro vytváření nových zkušeností prostřednictvím vznikajících platforem, které nabízejí nové příležitosti pro naše zákazníky a komunity, s nimiž spolupracujeme.

Partnerství se Sandboxem nám umožňuje vstoupit do metaversa, v němž chceme vytvářet inovativní zážitky pro naše nové i stávající zákazníky. Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s našimi sportovními partnery, ambasadory a se společností Animoca Brands na vytváření zkušeností, které jsou vzdělávací a všeobecně dostupné.“

The Sandbox je postaven na decentralizované síti Ethereum a má vlastní token SAND. Přesné detaily, jakým způsobem chce HSBC v metaverzu The Sandbox fungovat zatím nebyly zveřejněné.

Před HSBC vstoupila do Sandboxu také thajská banka Siam Commercial. A v únoru se JPMorgan stala první bankou, která otevřela salonek ve virtuálním světě Decentraland.

Mezitím si společnost American Express v metaverzu zažádala o registraci ochranné známky na své jméno, logo a slogany pro řadu bankovních služeb.

Sebastien Borget, provozní ředitel a spoluzakladatel společnosti The Sandbox, tvrdí: „Věříme, že zapojení velkých institucí do tohoto ekosystému je začátkem širšího přijetí rozhraní Web3 a metaverza.“

Zdroj: coindesk
Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce