Reklama

CaixaBank, Visa, Global Payments a Worldline vybraly osm startupů pro akcelerátor

21. 2. 2022 – | Doba čtení: 2 min

hologram
Zdroj: 849356 na Pixabay

Mezinárodní inovační iniciativa Zone2boost ukončila v pořadí již druhý ročník výběru startupů pro zapojení do akceleračního programu. Na volbě vítězů se podílí společnosti jako CaixaBank, Visa, Global Payments a Worldline. Mezi vybranými společnostmi jsou startupy převážně ze Španělska a Spojeného království. Jejich jména asi v České republice nikomu nic říkat nebudou, nicméně my se pojďme na jejich výběr podívat z hlediska trendů, které na západě převažují. Může to být inspirace pro české startupy, které se hlásí do našich startupových soutěží a výzev.

Kdo získal možnost zúčastnit se akceleračního programu:

 • StockAgile (Barcelona):
  software pro správu prodeje a zásob v cloudu pro obchody, distributory a eshopy. StockAgile jim umožňuje optimalizovat zdroje a procesy, řídit zásoby, digitalizovat podnikání a především zvýšit online prodej.
 • Privasee (Londýn-Spojené království):
  platforma navržená tak, aby pomáhala malým a středním podnikům dodržovat obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) automatizovaným způsobem.
 • Haddock (Barcelona):
  software pro řízení nákladů pro restaurace, který pomáhá odvětví pohostinství zlepšit řízení podniku, s intuitivní platformou, která nabízí údaje o příjmech a výdajích aktualizované v reálném čase.
 • Personify XP (Londýn-Spojené království):
  SaaS pro přizpůsobení elektronického obchodování. Shromažďuje data od anonymních zákazníků a umožňuje vylepšenou segmentaci pro lepší zacílení obsahu, který se jim zobrazuje, a tím zvyšuje prodeje.
 • Optimus Price (Barcelona):
  SaaS platforma založená na umělé inteligenci zaměřená primárně na optimalizaci cen a řízení zásob. Společnost byla založena vědci z Barcelonského superpočítačového centra a odborníky z maloobchodního sektoru.
Zdroj: Optimus Price

Fintechu nejblíže pak mají tyto tři startupy:

 • Sedicii (Waterford-Irsko):
  platforma kombinující AML (Anti-Money Laundering) a KYC (Know Your Customer), která využívá pokročilou kryptografii k usnadnění práce s daty.
 • Boopos (Madrid):
  platforma, která nabízí flexibilní financování pro akvizici podniků a pro investování do společností, sektorů nebo průmyslových odvětví s velkým potenciálem růstu.
 • Weecover (Barcelona):
  platforma, která integruje nákup pojistných produktů do platebního procesu internetového obchodu. Společnost tvrdí, že díky extrémně snadné integraci bude možné během několika týdnů nabízet téměř jakékoli základní pojištění (cestování, mazlíčci, život a další).

Každý startup má vlastní veřejně přístupný web, kde se můžete dozvědět další informace. Zone2boost za dva roky zanalyzoval celkem 475 projektů z celého světa a těchto osm startupů tak doplní osmičku, která byla vybrána v předchozím ročníku.

Takže teď už víme, jaké jsou trendy na západě a zbývá jen otázka, co se děje u nás? Je možné, že něco se dozvíme brzy od ČSOB a nebo třeba v průběhu roku od Sberbank.

Zdroj: finextra.com

Další doporučené články

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Poslední krok Argentiny k prosazení registračních požadavků pro společnosti s kryptoměnami vyvolal diskuse v globální kryptoměnové komunitě. Iniciativa, kterou vedla Comisión Nacional de...
10. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Společnost Robinhood uvádí na trh kreditní kartu

Společnost Robinhood uvádí na trh kreditní kartu

Společnost Robinhood, která se specializuje na obchodování s akciemi, pokračuje v expanzi mimo svoji původní oblast a uvádí na trh kreditní kartu s řadou...
8. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Březen 2023 na FinTechCowboys

Březen 2023 na FinTechCowboys

Velikonoce skončily a místo drahých vajíček tu tentokrát máme drahý bitcoin. Také jste si nějaký koupili? A do vlastní peněženky, nebo vám...
3. 4. 2024 – Doba čtení: 3 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce