Reklama

CaixaBank, Visa, Global Payments a Worldline vybraly osm startupů pro akcelerátor

21. 2. 2022 – | Doba čtení: 2 min

hologram
Zdroj: 849356 na Pixabay

Mezinárodní inovační iniciativa Zone2boost ukončila v pořadí již druhý ročník výběru startupů pro zapojení do akceleračního programu. Na volbě vítězů se podílí společnosti jako CaixaBank, Visa, Global Payments a Worldline. Mezi vybranými společnostmi jsou startupy převážně ze Španělska a Spojeného království. Jejich jména asi v České republice nikomu nic říkat nebudou, nicméně my se pojďme na jejich výběr podívat z hlediska trendů, které na západě převažují. Může to být inspirace pro české startupy, které se hlásí do našich startupových soutěží a výzev.

Kdo získal možnost zúčastnit se akceleračního programu:

 • StockAgile (Barcelona):
  software pro správu prodeje a zásob v cloudu pro obchody, distributory a eshopy. StockAgile jim umožňuje optimalizovat zdroje a procesy, řídit zásoby, digitalizovat podnikání a především zvýšit online prodej.
 • Privasee (Londýn-Spojené království):
  platforma navržená tak, aby pomáhala malým a středním podnikům dodržovat obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) automatizovaným způsobem.
 • Haddock (Barcelona):
  software pro řízení nákladů pro restaurace, který pomáhá odvětví pohostinství zlepšit řízení podniku, s intuitivní platformou, která nabízí údaje o příjmech a výdajích aktualizované v reálném čase.
 • Personify XP (Londýn-Spojené království):
  SaaS pro přizpůsobení elektronického obchodování. Shromažďuje data od anonymních zákazníků a umožňuje vylepšenou segmentaci pro lepší zacílení obsahu, který se jim zobrazuje, a tím zvyšuje prodeje.
 • Optimus Price (Barcelona):
  SaaS platforma založená na umělé inteligenci zaměřená primárně na optimalizaci cen a řízení zásob. Společnost byla založena vědci z Barcelonského superpočítačového centra a odborníky z maloobchodního sektoru.
Zdroj: Optimus Price

Fintechu nejblíže pak mají tyto tři startupy:

 • Sedicii (Waterford-Irsko):
  platforma kombinující AML (Anti-Money Laundering) a KYC (Know Your Customer), která využívá pokročilou kryptografii k usnadnění práce s daty.
 • Boopos (Madrid):
  platforma, která nabízí flexibilní financování pro akvizici podniků a pro investování do společností, sektorů nebo průmyslových odvětví s velkým potenciálem růstu.
 • Weecover (Barcelona):
  platforma, která integruje nákup pojistných produktů do platebního procesu internetového obchodu. Společnost tvrdí, že díky extrémně snadné integraci bude možné během několika týdnů nabízet téměř jakékoli základní pojištění (cestování, mazlíčci, život a další).

Každý startup má vlastní veřejně přístupný web, kde se můžete dozvědět další informace. Zone2boost za dva roky zanalyzoval celkem 475 projektů z celého světa a těchto osm startupů tak doplní osmičku, která byla vybrána v předchozím ročníku.

Takže teď už víme, jaké jsou trendy na západě a zbývá jen otázka, co se děje u nás? Je možné, že něco se dozvíme brzy od ČSOB a nebo třeba v průběhu roku od Sberbank.

Zdroj: finextra.com

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce