Reklama

ČSOB hledá inovativní startupy podporující energetické úspory a udržitelnost

8. 2. 2022 – | Doba čtení: < 1

eko, španělsko
Zdroj: javierAlamo na pixabay

Skupina ČSOB vypsala mimořádné zimní kolo svého akceleračního programu Start it @ČSOB. Tentokrát je určen pro startupy, které se zaměřují na udržitelnost, úspory energie nebo snižování uhlíkové stopy. Přihlášky pod heslem Green Challenge banka přijímá do 17. února 2022.

„Rozhodli jsme se vypsat speciální akcelerační vlnu, která naplňuje naše cíle motivovat ostatní k udržitelnosti. Dvouměsíční program bude zaměřen na podporu inovativních firem a jejich projektů týkajících se zejména udržitelnosti a úspor energie, což spolu úzce souvisí. Reagujeme na to, že přicházejí obrovské změny, k jejichž vyřešení budou zapotřebí nové technologie, nástroje a originální nápady, které často přinášejí právě startupy,“ uvádí Zuzana Paulovics, lídr Start it @ČSOB. „V takových projektech vidíme budoucnost a jsme rádi, že je můžeme naším akcelerátorem podpořit. Chceme, aby se firmy prosadily i mimo něj. Naším cílem je startupům otevírat dveře k potenciálním investorům, zákazníkům i novým tržním příležitostem,“ dodává Zuzana Paulovics.

Akcelerátor Start it @ČSOB během tří let podpořil na padesát začínajících projektů a startupů. Je unikátní v tom, že se neomezuje na konkrétní oblasti, jasným trendem je využívání digitálních řešení pro zjednodušení každodenního života i podnikání. Startupy, které programem prošly, jsou úspěšné v získávání investic i významných ocenění. Například Resistant.AI, který se zaměřuje na prevenci kybernetických útoků umělou inteligencí, získal několik stovek milionů korun od investorů. Program vychází ze Start it @KBC, projektu mateřské společnosti, který je největším akcelerátorem na belgickém trhu. V rámci skupiny KBC byl projekt spuštěn i v Maďarsku. Český i belgický akcelerátor jsou členy GAN, vysoce ceněné komunitě akcelerátorů, partnerů a investorů. Ta sdružuje přes 10 000 nejlepších startupů ze šesti kontinentů.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Duben 2024 na FinTechCowboys

Duben 2024 na FinTechCowboys

Ať už jste v dubnu zažili nové tropické teplotní rekordy nebo vám naopak pomrzla zahrádka, ve fintechu se toho opět událo...
2. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce