Reklama

Calibra od Facebooku se přejmenuje na Novi

4. 6. 2020 – | Doba čtení: 2 min

novi

Pokud se snažíte spustit úspěšnou globální měnu, její značka je klíčová. O tom zřejmě přemýšleli ve společnosti Facebook, když změnili název digitální peněženky pro Libru – projekt globální krypto platby.

Nový název peněženky je Novi a nahradil původní název Calibra. Facebook nezveřejnil, co vedlo k rozhodnutí změnit značku, ale objevují se spekulace, že důvodem je snaha o zdůraznění, že projekt Libra není pouze facebookový produkt. Facebook je jen členem Asociace Libra spolu s desítkami dalších členů, jako je Anderssen Horowitz, Coinbase, Iliad, Lyft, Shopify, Spotify, Uber a další.

Nová značka však ze svého vzhledu Libru nevynechala. Peněženka začlenila tři vlny loga Calibra do designu svého nového loga pro Novi. Má jít o zdůraznění spojení se sítí Libra.

Značka Novi, která vznikla jako spojení slov „novus via“ (latinsky „nová cesta/způsob“), nabídne samostatnou aplikaci pro okamžitý převod kryptoměn. Uživatelé budou také moci převádět finanční prostředky přes Facebook Messenger a WhatsApp.

Zatím není zveřejněn žádný ceník poplatků za službu. Nicméně v prohlášení o Novi bylo uvedeno, že nebudou žádné skryté poplatky za převody. Poplatky se tedy připravují. Novi bude spuštěna v omezeném počtu zemí, ve kterých je již Libra k dispozici.

Pro spuštění digitální peněženky je teď vhodný čas. Vzhledem k tomu, že se spotřebitelé po celém světě vlivem koronaviru vyhýbají hotovosti a dávají přednost digitálním platbám, poptávka po digitálních platebních technologiích roste. Tradiční spotřebitelé opatrní vůči kryptoměnám se mohou rozhodnout pro platební metodu tap-to-pay nebo QR kód, dříve než se odhodlají použít kryptoměny.

Změnou identity se také v zásadě vyřeší soudní tahanice o podobu původního loga. Nebo, že to by byl ten nezveřejněný důvod pro změnu?

current versus calibra

Zdroj: finovate.com

Další doporučené články

Vzniká pracovní skupina na vytvoření iÚčtenky

Vzniká pracovní skupina na vytvoření iÚčtenky

Sdružení pro digitální účtenky (SDU) oznámilo vytvoření nové pracovní skupiny vedené Ondřejem Brablcem, která má ambici představit první verzi návrhu...
6. 10. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce