Reklama

Calibra od Facebooku se přejmenuje na Novi

4. 6. 2020 – | Doba čtení: 2 min

novi

Pokud se snažíte spustit úspěšnou globální měnu, její značka je klíčová. O tom zřejmě přemýšleli ve společnosti Facebook, když změnili název digitální peněženky pro Libru – projekt globální krypto platby.

Nový název peněženky je Novi a nahradil původní název Calibra. Facebook nezveřejnil, co vedlo k rozhodnutí změnit značku, ale objevují se spekulace, že důvodem je snaha o zdůraznění, že projekt Libra není pouze facebookový produkt. Facebook je jen členem Asociace Libra spolu s desítkami dalších členů, jako je Anderssen Horowitz, Coinbase, Iliad, Lyft, Shopify, Spotify, Uber a další.

Nová značka však ze svého vzhledu Libru nevynechala. Peněženka začlenila tři vlny loga Calibra do designu svého nového loga pro Novi. Má jít o zdůraznění spojení se sítí Libra.

Značka Novi, která vznikla jako spojení slov „novus via“ (latinsky „nová cesta/způsob“), nabídne samostatnou aplikaci pro okamžitý převod kryptoměn. Uživatelé budou také moci převádět finanční prostředky přes Facebook Messenger a WhatsApp.

Zatím není zveřejněn žádný ceník poplatků za službu. Nicméně v prohlášení o Novi bylo uvedeno, že nebudou žádné skryté poplatky za převody. Poplatky se tedy připravují. Novi bude spuštěna v omezeném počtu zemí, ve kterých je již Libra k dispozici.

Pro spuštění digitální peněženky je teď vhodný čas. Vzhledem k tomu, že se spotřebitelé po celém světě vlivem koronaviru vyhýbají hotovosti a dávají přednost digitálním platbám, poptávka po digitálních platebních technologiích roste. Tradiční spotřebitelé opatrní vůči kryptoměnám se mohou rozhodnout pro platební metodu tap-to-pay nebo QR kód, dříve než se odhodlají použít kryptoměny.

Změnou identity se také v zásadě vyřeší soudní tahanice o podobu původního loga. Nebo, že to by byl ten nezveřejněný důvod pro změnu?

current versus calibra

Zdroj: finovate.com

Další doporučené články

Klarna vstupuje na český trh

Klarna vstupuje na český trh

Konkurence na české BNPL scéně opět vzroste. Klarna, přední světová společnost zabývající se zprostředkováváním plateb v oblasti elektronického obchodování, oznámila expanzi...
27. 9. 2022 – Doba čtení: 2 min
Fintechová mapa podzim 2022

Fintechová mapa podzim 2022

V našem nepravidelném přehledu fintechových společností bychom vám představili několik novinek. V první řadě přidáváme hned devět fintechů. Ne vždy se...
15. 9. 2022 – Doba čtení: 4 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce