Reklama

Insurtech Alan získal peníze na expanzi po Evropě

12. 5. 2020 – | Doba čtení: 2 min

insurtech alan

Francouzský startup Alan, který se zabývá životním pojištěním, získal nově financování ve výši 54,4 milionu dolarů. Celkově společnost získala za poslední čtyři roky už 136 milionů dolarů. Z Francie se chce během pěti let dostat do všech koutů Evropy.

Alan uvedl na trh životní pojištění primárně pro francouzský trh. Společnost nejdříve začala s dobře navrženým pojistným produktem a do budoucna chce obsáhnout širší spektrum týkající se osobního zdraví.

Startup nespolupracuje s žádnou existující pojišťovnou. Získal pro sebe oficiální licenci na poskytování životního pojištění. V porovnání se staršími (konkurenčními) produkty chce být Alan co nejtransparentnější díky jasným cenám a podmínkám.

Alan má ve Francii na současném trhu obrovskou příležitost, protože každý zaměstnanec je kryt jak národním systémem zdravotní péče, tak i soukromými pojišťovnami.

Kromě zdravotního pojištění pracuje Alan na více produktech. Spolupracuje například se společností Livi, která poskytuje online lékařské poradenství.

Dále společnost spustila funkcionalitu „seznam lékařů ve vašem okolí“. S Alan mapou může každý snadno najít lékaře a získat předem informace, kolik bude vyšetření stát a zda je kryto pojištěním. Každý také může sledovat prodělaná vyšetření, získat kontakt na lékaře a další služby.

Podobně jako, když se fintech společnost chová jako finanční centrum, Alan se chce stát zdravotním centrem. Kdykoli budete mít otázku, potřebujete informaci nebo chcete proplatit vyšetření, Alan chce být vstupní branou.

V reakci na pandemii koronaviru Alan zpracoval dostupné informace o COVID-19 a umožnil založení účtu, na kterém je možné mluvit zdarma s lékařem prostřednictvím Livi.

Díky získaným prostředkům chce Alan expandovat do dalších zemí. Zatím otevřel kanceláře ve Španělsku a Belgii. Během pěti let má společnost v plánu pokrýt celou Evropu.

Alan má momentálně 76 000 klientů a úspěšně roste.

Zdroj: techcrunch.com

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Duben 2024 na FinTechCowboys

Duben 2024 na FinTechCowboys

Ať už jste v dubnu zažili nové tropické teplotní rekordy nebo vám naopak pomrzla zahrádka, ve fintechu se toho opět událo...
2. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce