Reklama

Karetní novinky 2: Curve má karty bez čísla

22. 4. 2020 – | Doba čtení: < 1

curve karta

Aplikace pro konsolidaci karet Curve se stala jednou z prvních firem v Evropě, která zavedla karty bez uvedeného čísla, a to ke zvýšení bezpečnosti a pohodlí klientů.
Investoři crowdfundingu (skupinového financování) společnosti Curve dostanou nové karty, které nemají tzv. PAN (primární číslo účtu) vytištěný na pření straně.

Kromě toho, že karta bude vypadat elegantněji, měla by usnadnit online transakci, protože uživatelé jednoduše zkopírují a vloží detaily karty z aplikace Curve. Bezpečnost online plateb se zvýší, protože informace o kartě je uložena za požadavkem na PIN nebo biometrický údaj v aplikaci Curve, nikoli na samotné kartě.

„Nejen, že jsou tyto nové investorské karty bezpečnější a snadněji použitelné, ale čistý, nepřeplněný a minimalistický design je něco, co cítíme, že naši investoři velmi ocení,“ říká Nathalie Oestmann ze společnosti Curve.

Komentář FinTechCowboys: opsání údajů z karty je statisticky jedním z nejčastějších způsobů zneužití. Jiný způsob ochrany jsme nedávno popisovali v článku o dynamickém CVC kódu. Nicméně jednoduché nevytištění uživatelsky beztak nepřívětivého čísla na kartě a jeho získávání přes aplikaci je možná ještě lepší nápad.

Máte někdo takovou kartu? Podělte se o zážitky na našem twitteru.

Zdroj: curve, finextra.com

Další doporučené články

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Letní prázdniny se nám přehouply do druhé poloviny, ale ve fintechu nic jako prázdniny neexistuje, proto vám i tentokrát shrneme nejzajímavější...
3. 8. 2022 – Doba čtení: 2 min
Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays oznámila, že v září uspořádá „Barclays CBDC Hackathon 2022“, aby podpořila vznik nových technologií ve velkých bankách. Cílem akce...
27. 7. 2022 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce