Reklama

Kdo je insurtech Qover?

11. 1. 2021 – | Doba čtení: 2 min

Na konci roku oznámil Revolut partnerství s insurtech společností Qover. Revolut totiž představil výrazné úpravy ve svých předplatitelských plánech – kromě jiného vytvořil nový druh předplatného. Plán s označením Plus se vmáčknul mezi současný plán Standard, který je zcela zdarma, a plán Premium, který byl již za poplatek. Jednotlivé plány se liší nejenom v poplatcích za provádění transakcí a investic, ale také v různých pojistných benefitech. Ale kdo je Qover, insurtech, který působí i u nás, ale není příliš známý?

Základní informace o Qover

Qover byl založen v roce 2016 dvěma zakladateli – Quentinem Colmantem and Jean-Charlesem Velgem s cílem vytvořit moderní pojišťovací společnost, která výrazně posune hranice pojišťovnictví. Místo tradičních konzervativních tj. uzavřených služeb chtěli již od začátku poskytovat něco, co bychom trochu paralelně k open-bankingu mohli nazvat open-insurance. Společnost poskytuje řadu pojištění, které se „jednoduše“ dají integrovat k jejich partnerům.

Qover dokonce hovoří o insurance-as-a-service pojištění. Mají globální ambice a dnes působí v 33 zemích světa, aktuálně tedy jen v Evropě – Česká republika nebo Slovensko nejsou výjimkou. Pro neevropské zákazníky Revolutu zřejmě nebude Qover využíván.

Společnost sídlí v Bruselu a v posledním čtvrtletí roku 2020 měla přes 800 tisíc pojištěných zákazníků. Možná to po téměř čtyřech letech není mnoho, ale v konzervativním světě pojištění to nejsou špatná čísla a s novými partnery se dá očekávat, že množství jejich klientů výrazně poroste.

Pro jaké partnery je Qover určený?

Mezi současné partnery Qoveru patří kromě zmíněného Revolutu například Decathlon nebo dovozce jídel Wolt.

Obecně se zaměřují na spolupráci s moderními společnostmi – například Revolut je zástupce FinTech společností, které si mohou snadno naintegrovat potřebná pojištění a poskytovat je svým klientům.

Další skupinou partnerů Qover jsou společnosti, které se zaměřují na sdílení tj. GiG ekonomiku, a pak obecně digitální společnosti a digitální marketplaces.

Jaké typy pojištění Qover nabízí

Qover nabízí mix různých tradičních i méně tradičních pojištění. Z těch klasických jde primárně o:

  • Pojištění domácnosti
  • Cestovní pojištění
  • Pojištění schopnosti splácet hypotéku
  • Pojištění pracovní zodpovědnosti
qover insurtech

Ale pojďme se spíše podívat na přehled specializovanějších a méně tradičních pojištění:

  • Pojištění proti nezaplacenému nájmu – tj. pojištění pro vlastníky nemovitostí určených k dlouhodobému pronájmu
  • Pojištění elektrokol – vše, co se týká jízdy na kole – od způsobení nehody až po poškození elektrokola, pokud je tedy cyklistovi méně než 70 let 🙂
  • Kybernetické pojištění – pojištění proti škodě způsobené hacknutím vašich systémů.
  • Pojištění proti propadnutí lístků – máte koupené drahé vstupenky, ale nemůžete se akce zúčastnit, právě v takovém případě se hodí toto pojištění.
  • Pojištění příjmu – pojištění pro případ, že nemůžete pracovat a jste dočasně bez příjmu, typicky kvůli nějaké nehodě.
  • Pojištění zakoupeného zboží – pojištění pokrývá zejména poškození či zcizení zboží, které si zákazníci koupí v eshopech.

A to je stručný přehled základních informací o insurtechu Qover, insurtechu, který si do jména nedal slovo „over“, ale slovní hříčku na slovo „cover“.

Další doporučené články

České fintechy 2024 – Q1

České fintechy 2024 – Q1

S novým rokem vám opět přinášíme aktualizaci přehledu českých fintechů a zase jedeme na pozitivní vlně, protože jejich nový počet je...
5. 3. 2024 – Doba čtení: 2 min
Únor 2024 na FintechCowboys

Únor 2024 na FintechCowboys

Další zimní měsíc s jarními teplotami je za námi, a přestože se jednalo o krátký únor, stihli jsme toho z fintechu zaznamenat víc než...
1. 3. 2024 – Doba čtení: 3 min
Startup CarbonPool pojišťuje „uhlíkové kredity“

Startup CarbonPool pojišťuje „uhlíkové kredity“

Pojišťovací startup CarbonPool založený třemi bývalými manažery Allianz, jehož cílem je zaručit společnostem nakupujícím uhlíkové kredity, že dostanou zaplacená povolení,...
9. 2. 2024 – Doba čtení: 2 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora