Reklama

Mastercard chystá biometriku pro karty, nejpozději na duben 2019

Sci-fi nebo realita? Biometrika pro všechny zákazníky, nejen pro ty s chytrými telefony. To je plán Mastercard na duben příštího roku.

19. 2. 2018 – | Doba čtení: 2 min

Názory na biometrický průkaz totožnosti se různí. Někteří si myslí, že je skvělé mít s sebou a vždy po ruce své heslo, které je svými působivými a až sci-fi hodnotami skoro nemožné prolomit. Pro jiné je to šikmá plocha vedoucí k mnohem horšímu fenoménu. Bez ohledu na to, co si kdo myslí, Mastercard jej připravuje k použití pro všechny své zákazníky, nejen pro ty první s chytrými telefony.

Mastercard ve skutečnosti uvaluje značnou část břemene, které vývoj biometriky představuje, na jednotlivé banky, jež – pokud vydávají karty s logem Mastercard – budou biometrickou autentizaci muset nabídnout jako jednu z možností při realizaci vzdálených transakcích. A to navíc ke stávající kombinaci hesla a PINu. Dobrá zpráva pro spotřebitele, kteří při placení dávají biometrice přednost před hesly. Studie Oxfordské univerzity potvrdila, že to platí až o 93 % zákazníků, 92 % bankovních profesionálů pak smýšlí úplně stejně. Tato velká většina má zájem na tom, aby biometrika splnila bezpečnostní kritéria, bod, na kterém pravděpodobně bude do značné míry záviset její budoucí přijetí.

Max Barnett, prezident Mastercard pro Velkou Británii a Irsko, poznamenal: „Biometrické technologie jdou skvěle naproti očekáváním veřejnosti týkajícím se té nejmodernější bezpečnosti při placení. Budou z toho těžit všichni: zákazníci, obchodníci i banky. Nákup bude mnohem plynulejší a místo toho, aby si museli pamatovat svoje potvrzovací heslo, zákazníci budou mít možnost použít otisk svého prstu nebo svoji fotografii.“

Použití biometriky je nejen stále reálnější díky záležitostem, jako je například vývoj FaceID od Apple, ale také stále více a více vyžadované pravidly, jako jsou například nové požadavky Evropské Unie na „silnou autentizaci“. Když ho chtějí zákazníci a zajímají se o něj banky, plán Mastercard ohledně zavedení nových biometrických požadavků dává smysl.

Ačkoli ne všichni v ni věří, biometrická bezpečnost může být skvělým přírůstkem do celkové sestavy. To, že se ji Mastercard snaží zapojit do hry ještě více, to jen potvrzuje.

Zdroj:Paymentweek

Další doporučené články

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce