Reklama

Mutumutu odstartovalo ve Francii

22. 11. 2021 – | Doba čtení: 2 min

france
Zdroj: Chris Karidis na Unsplash

Mutumutu je oficiálně k dostání i ve Francii. Své životní pojištění tam cílí na zhruba tři a půl milionu živnostníků. V říjnu insurtechovému startupu poslala další investici ve výši 1,5 milionu eur (v přepočtu zhruba 39 milionů korun) Société Générale Assurances, která je určená právě pro podpoření vstupu Mutumutu na francouzský trh. Celková částka investice, kterou v posledních letech francouzský gigant Mutumutu podpořil, tak činí zhruba 95 milionů korun. Pojišťovací startup se letos dostal v Česku do černých čísel a na chystanou expanzi do dalších evropských trhů chce v investičním kole Series A vybrat dalších více než 200 milionů.

Mutumutu se ve Francii zaměří zejména na tamní živnostníky, kterým pojištění nehradí zaměstnavatel a nečekaný výpadek příjmů v podobě úrazu nebo nemoci může velmi ohrozit jejich finanční prosperitu. Francouzských živnostníků je zhruba 3 a půl milionu, polovina z nich není proti takovým situacím pojištěná. Ve Francii jsou živnostníky typicky lékaři, právníci, řemeslníci a lidé na volné noze, kteří jsou velmi podobní i náplní práce těm českým. Právě na dosud nikdy nepojištěné freelancery ve věku 25-40 let zvyklé na online služby Mutumutu cílí.

Z průzkumu Mutumutu ve Francii vyplývá, že lidé mají k pojištění podobný vztah jako Češi. Smlouvy nečtou, nerozumí jim a poradcům nedůvěřují.

Prodej pojištění od Mutumutu ve Francii nebude jen online. Hlavním prodejním kanálem ale nadále zůstane web. Samotný produkt je totožný s tím, který Mutumutu prodává v Česku, tedy pojištění pro případ úmrtí, pracovní neschopnosti a invalidity. Pojištění se ale muselo velmi lokalizovat pro specifika francouzského trhu a francouzského sociálního systému. I ve Francii Mutumutu poskytuje nadstandardní krytí situací,které ostatní pojištění nekryjí. Jde například psychické nemoci či chronické bolesti zad.

Příští rok do Německa, pak Polska a Itálie. Mutumutu shání 8 milionů eur

Mutumutu v říjnu obdrželo další investici ve výši 1,5 milionu eur (asi 39 milionů korun) od Société Générale. Podle šéfa insurtechového startupu Jindřicha Lenze drží francouzský investor stále strategický menšinový podíl, hlavním podílníkem je startupové studio Creative Dock, kde Mutumutu vzniklo a soukromí investoři.

Mutumutu ale shání peněz víc. „Spouštíme investiční kolo series A pro financování další expanze do Německa, Polska a Itálie, kde už máme prozkoumané trhy a základy týmů. Cíl je získat osm milionů eur, tedy přes 200 milionů korun,” sdělil CEO Lenz. Trh má podle něj na těchto trzích hodnotu (s ohledem na cílovou skupinu) 76 miliard eur. Celoevropsky pak 151 miliard eur. Na německý trh má Mutumutu v plánu vstoupit v druhém kvartále 2022, do Itálie a Polska o rok později.

V České republice Mutumutu v prvním kvartále letošního roku uzavřelo 1 % ze všech životních pojistek, které byly v zemi za tu dobu sjednané. Meziročně zdvojnásobuje počet nově uzavřených smluv a se stejným vývojem počítá i příští rok. V ČR se tak Mutumutu dostalo do provozního zisku, který investuje do expanze a inovací.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Duben 2024 na FinTechCowboys

Duben 2024 na FinTechCowboys

Ať už jste v dubnu zažili nové tropické teplotní rekordy nebo vám naopak pomrzla zahrádka, ve fintechu se toho opět událo...
2. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce