Reklama

Narozeninový facelift aplikace Friends24 a další novinky

Aplikace Friends24 slaví své první narozeniny. Jako dárek k nim dostala nejen výrazný facelift, ale i další funkčnosti.

16. 6. 2017 – | Doba čtení: 4 min

Je tomu už více než rok, co jsme uveřejnili recenzi aplikace Friends24. V těchto dnech slaví aplikace svoje první narozeniny a jako dárek k nim dostala nejen výrazný facelift, ale i další funkčnosti, na které se dnes společně podíváme.

Jsme bankéři, takže začneme čísly 

Pokud nás čtete pravidelně, určitě vám neušla naše recenze , kde jsme mapovali nejen chování aplikace, ale i náladu, která kolem ní vládla. Ohlasy na ni byly různé, od vysloveně pozitivních až po zcela negativní. Aplikace si však nakonec našla cestu do našich domovů, o čem svědčí i objem každý měsíc poslaných finančních prostředků. Ten se zvýšil téměř dvojnásobně, a to na 2,9 mil. Kč (z 1,5 mil. Kč).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Když už jsme u těch čísel: než se pustíme do samotné recenze, od České spořitelny (velké díky Kristýně Havligerové) se nám podařilo získat tento zajímavý graf, který ukazuje, k jakým platbám je aplikace používána. Přes Friends24 odešlo více než 46 600 plateb v objemu blížícím se 20 mil. Kč, a to na téměř 21 tisíc účtů. Co je ale poměrně zajímavé, je, že pouze 3,9 % ze všech plateb bylo chráněno heslem. To mi vzhledem k extrémní nedůvěře Čechů v internet a online svět vůbec moc nesedí.

Kategorizace plateb Friends24

Již na první pohled je jasné, že čelní místa obsadily platba za jídlo a platby za dárky, ostatní platby jako kapesné, pití, dluhy, cestování či sex se drží v závěsu.

Facelift aplikace a samotné platby

Jak již bylo zmíněno v úvodu, aplikace Friends24 prošla výrazným faceliftem. Kromě nového a výrazně lepšího grafického kabátku celé aplikace patří k největším změnám redesign zadání platby. Na tomto místě si dovolíme tvrdit, že nový design je jednoznačně krokem správným směrem. Moc pěkný! Pokud jde o zadávací obrazovku pro platbu, je přehlednější, než tomu bylo v původní verzi, a konečně využívá celý prostor displeje, což uživateli určitě zjednoduší zadání platby.

Další novinkou, kterou dnes zmíníme, je funkčnost „Přijmout platbu“. Jedná se o další ulehčení přijetí platby. Aplikace vám totiž nově umožní jednoduše jedním kliknutím přijmout peníze, které vám byly zaslány někým, kdo Friends24 taky používá, a vy tak nemusíte zadávat své číslo účtu pořád znovu a dokola.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Avšak abychom nepěli jen ódy. Jednu výtku bychom měli, on by to pak byl spíš PR článek, než recenze, že ano? Dost nás mátlo – a po pravdě pořád ještě mate – označení „Komu a za co to je” při zadávání platby. V prvním momentě jsme si říkali: „super, Spořka optimalizovala proces“. Avšak položka nefungovala tak, jak jsme si představovali, a v dalších krocích jsme zjistili, že tohle políčko slouží pouze pro pojmenování toho, že platím „oběd“, „snídani“, „kafe“  atd., a ne k určení toho, pro koho je platba určena – to se totiž vybírá až v dalším kroku.

Nechtěli jsme ale vynášet rychlé soudy, takže jsme se vydali do terénu a začali testovat. Test byl jednoduchý: ukázat obrazovku, ideálně někomu, kdo aplikaci nepoužívá, a zeptat se ho, co od toho políčka očekává, co by tam napsal. Oslovili jsem deset uživatelů a osm z nich nám řeklo, že by do pole „pro koho“ uvedli jméno. Zbylí dva Friends24 používají, takže naši otázku fikaně prokoukli. Myslíme si, že by bylo vhodné trochu pošťouchnout copywritera, ať vymyslí něco jednoznačnějšího. Tak a tím bychom kritiku měli za sebou :).

Dlužníček a další novinky

S novým designem Spořka aplikaci Friends24 ještě rozšířila o další funkčnosti. V první řadě byl zvýšen limit, který můžete prostřednictvím aplikace poslat, a to z původní maximální částky tisíc na deset tisíc korun. Tuto změnu kvitujeme, tisícovka byla dost málo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K dalším novým funkčnostem patří „dlužníček“. Jak už jeho název napovídá, jedná se o funkčnost, která vám pomůže zaznamenávat si vaše dluhy nebo dlužníky. Dlužníček je zpracován velice jednoduše a přehledně, funguje na jednoduchém principu evidence dluhu. V aplikaci si můžete ručně poznamenat nový dluh a pak se pomocí filtrů podívat na to, kdo dluží vám a komu naopak dlužíte vy. Jednoduché, ale funkční.

Tímto bychom výčet novinek i naši recenzi uzavřeli. Myslíme, že narozeninové naděleníčko je to vskutku slušné.

Líbí se vám nová verze aplikace Friends24? Napište nám na @fintechcowboys a podělte se s námi o to, jak ji používáte vy. Děkujeme!

Další doporučené články

Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Estonská digitální banka Inbank rozšiřuje své portfolio a představuje nové možnosti vkladových účtů a osobních půjček. Tyto služby jsou dalším krokem v úsilí...
13. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

Miloš Sonták

Nadšenec do finančních a technologických inovací, které dokáží zjednodušit každodenní život. Pracuje více než 10 let v bankovnictví a technologických firmách…

Další články autora