Reklama

Pohled na mobilní aplikaci Twisto

5. 1. 2017 – | Doba čtení: 3 min

Je tomu už nějaký pátek, co jsem psal recenzi na webovou verzi služby Twisto. Úplně nadšený jsem z ní nebyl, ale základní účel – sledovat, kolik jsem utratil a kolik mám zaplatit, – aplikace splnila. Před nějakou dobou Twisto uvolnilo novou mobilní verzi pro iOS Android, a tak mi to nedalo a sepsal jsem pár postřehů.

Hned na úvod je potřeba podotknout, že mobilní verze, kterou testuji, je určena pro iOS a je mnohem přehlednější a uživatelsky přívětivější než verze webová. Toto jsou z mého pohledu dva klíčové parametry, které by měla splňovat každá dobrá aplikace.

Je to krok správným směrem, protože nepřehlednost a těžkopádnost byly těmi nejzávažnějšími připomínkami, které jsem ke Twistu ve své poslední recenzi měl. Ani mi nevadí, že mobilní aplikace obsahuje pouze pár základních obrazovek, zbytek jsem, popravdě řečeno, stejně nepoužíval.

Než se pustím do popisu jednotlivých obrazovek, ještě zmíním, že postupné navyšování klientského kreditu skutečně funguje. Jsem toho důkazem. Každý klient začíná s kreditem ve výši 2 tisíce, pokud aplikaci využívá aktivně a svůj kredit splatí, je mu tento následně navýšen na 3 tisíce, po dalším cca měsíci až na 5 tisíc. Toto řízení rizika v praxi formou postupu do jednotlivých úrovní se mi hodně líbí, chtělo by ho však rozpracovat ještě trochu více. 5 tisíc je sice dobrý základ, na provoz čtyřčlenné rodiny ale nestačí. Vrhněme se teď na jednotlivé obrazovky.

1. Úvodní obrazovka „Můj přehled“

Tato obrazovka jednoduše a přehledně zobrazuje, kolik peněz ještě zbývá z kreditu, ze kterého můžete čerpat.  Druhou důležitou informací je přehled aktuálních plateb prostřednictvím služby Twisto. Jinak řečeno: máte jasno v tom, kolik jste už utratili, kolik ještě utratit můžete a co všechno jste si vlastně pořídili.

Úvodní obrazovka

2.Přehled vyúčtování a detail vyúčtování

Na konci období splatnosti jde o tu nejdůležitější obrazovku. V přehledu vyúčtování najdete měsíční historii svých útrat. Z měsíčního vyúčtování se jednoduše dostanete do detailu, který vám kromě celkové částky ukáže i detailní přehled toho, kde, kdy a jak moc jste utráceli. Každé vyúčtování má i svůj stav a datum, kdy došlo k úhradě. Což je velmi důležitá informace pro všechny, kteří nechtějí platit úroky z úvěru.

Přehled vyučtování
Detail vyučtování

3. Detail nákupu

Tato obrazovka poskytuje nejen přehled toho, co a kdy jste si objednali, ale zároveň je odsud možné provést i samotnou platbu. Příjemná funkce, navíc i struktura a hierarchie informací jsou velmi dobré: již na první pohled vidíte vše důležité.

Detail nákupu

4. Přehled výhod

Přehled výhod anebo odměna za věrnost, to je dnes velmi oblíbený koncept. V jednoduchosti jde o to, že prostřednictvím aplikace Twisto nakoupíte v oblíbeném internetovém obchodě a ještě tím ušetříte. Zajímavý může být 5% bonus na kasa.cz, ale samozřejmě i další.

Přehled výhod

5. Platba e-mailem

Jediná obrazovka, na které Twisto ještě určitě bude pracovat, tedy alespoň by určitě mělo! O službě „platba emailem“ jsme u nás už psali. Jedná se o jednoduchý a pohodlný způsob, jak platit nejrůznější faktury. V tuto chvíli tato obrazovka zatím pouze popisuje, jak služba funguje.

Platba e-Mailem

Závěr

Celkový dojem z používání mobilní aplikace pro iOS je velmi pozitivní. Líbila se mi jednoduchost a přehlednost, s jakou autoři ke konceptu přistoupili. Informace i jejich struktura jsou přehledné, každá obrazovka má hlavní informace dostatečně zvýrazněny, tak aby nezapadly. Jediná výtka padá na obrazovku platby e-mailem, kde musí být odvedena lepší práce.

Suma sumárum je mobilní verze o poznání lepší než ta webová a pokud jste ji ještě nevyzkoušeli, vřele doporučuji. Budete mile překvapeni.

Dotazy, postřehy a připomínky pište na náš učet na twitteru @fintechcowboys. Budeme se těšit.

Další doporučené články

Březen 2023 na FinTechCowboys

Březen 2023 na FinTechCowboys

Velikonoce skončily a místo drahých vajíček tu tentokrát máme drahý bitcoin. Také jste si nějaký koupili? A do vlastní peněženky, nebo vám...
3. 4. 2024 – Doba čtení: 3 min
Benefitní byznys startupům nepřeje

Benefitní byznys startupům nepřeje

Benefitní byznys v Česku a na Slovensku je vysoce konkurenční prostředí. Své o tom ví i slovenský Up, který je na domácím trhu jedničkou...
2. 4. 2024 – Doba čtení: 2 min
Tipsport vstupuje do světa kryptoměn

Tipsport vstupuje do světa kryptoměn

Tipsport nově umožňuje svým klientům obchodovat kryptoměny. V současnosti mají registrovaní klienti Tipsportu a Chance možnost prostřednictvím elektronické peněženky Pluso fungující na...
27. 3. 2024 – Doba čtení: 2 min

Miloš Sonták

Nadšenec do finančních a technologických inovací, které dokáží zjednodušit každodenní život. Pracuje více než 10 let v bankovnictví a technologických firmách…

Další články autora