Reklama

Je Twisto skutečně jednoduchá odložená platba?

21. 10. 2016 – | Doba čtení: 5 min

Byl jste někdy obětí zneužití vašich karetních údajů? Pocit to v žádném případě příjemný není. V případě, že máte pojištění se celá záležitost vyřeší a peníze pravděpodobně dostanete zpět, ale pocit narušení soukromí a jistá nedůvěra vůči internetovému světu ve vás zůstane.

Eliminovat podobné nepříjemnosti je možné jednoduše. Stačí využít například odloženou platbu od společnosti Twisto.cz. Bezpečnost však není jediný scénář kdy využít tuto službu, může to být i prachobyčejná lidská lenost. Nakupovat s Twisto.cz je totiž vskutku jednoduché a pohodlné. Řekněme si to na rovinu, neustálé vyplňování platební / kreditní karty unavuje. A toto jsou koncepty, na kterých Twisto.cz staví svůj produkt.

Co to Twisto tedy je?

Twisto.cz je pohodlná možnost, jak si pořídit věci, služby i zážitky, aniž byste za ně museli platit hned. Prostě objednáte na jeden klik a za zboží zaplatíte až po jeho doručení. První fakturu nejpozději však do 14 dnů od dodání, další do měsíčního zúčtovaní (maximálně 45 dní)

Na úvod je důležité zdůraznit, že proto abyste začali využívat Twisto.cz, není nutné provádět žádnou registraci. Stačí když půjdete na některých z těchto cca 100 e-shopů. Nakoupíte a jako způsob zaplacení zvolíte Twisto.cz. Hotovo.

twisto-login-page
Úvodní stránka projektu Twisto.cz

Určitě se nenechte zmást úvodní produktovou stránkou. Registrace, která se přímo nabízí, nezaloží účet na Twisto.cz, prostě si jen vezme váš e-mail, poděkuje vám a tím to končí. Ignorujte ji! Petr z helpdesku Twisto.cz nás sice ubezpečil, že do konce října to bude opraveno a funkční. No, uvidíme.

Předpokládejme, že vás toto první zaškobrtnutí neodradilo a vrhneme se teda společně na tu jednoduchou odloženou platbu.

Nakupujeme s Twisto.cz

Jak už bylo řečeno dříve, stačí si vybrat jeden ze seznamů e-shopů, který tuto platbu podporuje. Je nutné zdůraznit, že na daném e-shopu byste měl mít už mít historii (pozn. redakce: kolegyně Lucka, chtěla nakupovat na rohlik.cz, bohužel tam neměla nákupní historii, tak ji platba Twisto.cz neprošla. Kolega z helpdesku Twisto.cz, opět pan Petr nám sdělil, že nutné uskutečnit a zaplatit jeden nákup a až pak je možné platbu Twisto.cz využít).

Než vám ale bude vytvořen plnohodnotný účet u Twisto.cz, musíte provést první objednávku a tu následně uhradit, následně vám bude otevřen účet, kde můžete čerpat limit 2000 Kč.

twisto-objednavka-mixit
Příklad nákupu na mixit.cz, pomocí odložené platby Twisto.cz

Při nákupech s Twisto.cz není možné přehlédnout jistý gamifikační prvek. V levelu 1 máte nákupy do 2000 Kč, až zaplatíte postupujete do levelu 2, kde máte už limit 3000 Kč. Bohužel, zatím se mi nepodařilo postoupit do třetího levelu, takže nevím, co tam na vás čeká. No, ale třeba to bude vypadat jako u jednoho nejmenovaného investora.

Po tom, co se vám podaří nakoupit. Dostanete notifikační e-mail a máte 14 dní na zaplacení. Zaplatit můžete jednoduše z uživatelského rozhraní Twisto.cz, které si v následujícím odstavci krátce popíšeme.

Spravuji svůj Twisto.cz účet

Do uživatelského rozhraní „Přehled“ Twisto.cz se přihlásíte přes domovskou stránku. Tato funkce už funguje dobře :). Po přihlášení vás přivítá přehledová obrazovka, kde vidíte celkový přehled o stavu vašeho uživatelského učtu. K nejdůležitějším informacím patří za kolik ještě můžete nakoupit a nákupy, které jste provedli v daném zúčtovacím období.

V části „Vyúčtování“ na mě čekala pouze prázdná obrazovka, možná až doběhne období, bude tam na mně čekat zúčtování, které pak budu muset uhradit. Kdo ví? Malá nápověda by nezaškodila.

Další položkou je novinka tzv. platba e-mailem, tu si podrobněji popíšeme v následujícím odstavci.  Další dvě sekce „Výhody“ a „Kam na nákupy“ vám sdělí, jaké odměnu dostanete, pokud nakoupíte na vybraném e-shopu, který podporuje Twisto.cz odloženou platbu, typickou výhodou jsou peníze zpět z nákupu, které následně dostane ve formě kreditů.

twisto-overview
Aktuální stav účtu z webového prohlížeče, Twisto.cz

Kromě webového rozhraní má Twisto.cz i mobilní verzi aplikace, která je z mého pohledu výrazně přehlednější než verze pro web.

Twisto.cz na mobilním prohlížeči
Mobilní verze Twisto.cz

Twisto.cz umí zaplatit i složenky

Není tomu tak dávno, co Twisto.cz spustilo i doplňkovou službu „Platba e-mailem“. Je to jednoduchá platba faktur a složenek. Pokud už u Twista.cz máte účet, stačí abyste jednoduše vzali složenku či fakturu vyfotili ji, poslali na speciální emailovou adresu a o vše se už postará Twisto.cz.

Můžete tak učinit s různými faktura v podstatě za cokoliv, co potřebujete zaplatit. Je jen potřeba zdůraznit, že faktury se připisují na váš Twisto.cz účet, takže ze začátku je potřeba volit tomu odpovídající částky abyste nepřekročili limit.

Z mého pohledu je tato služba nadmíru zajímavá, představuje totiž konec neustálému přeťukávání složenek. A když to srovnám s konkurenčním produktem „Šanon“ od AirBank je to o hodně jednodušší a pohodlnější. Velký palec nahoru pro Twisto.cz! 🙂 Pokud vás zajímají detailnější informace o této službě, psali jsme o ní v této novince.

Poplatky

Za platby Twistem nic neplatíte, pokud vyúčtování uhradíte v rámci 45denního bezplatného období. Pokud to nestihnete, můžete zaplatit pouze 10 % z celkové útraty a zbytek si odložit do dalšího měsíce. Za každou odloženou stokorunu teda zaplatíte pět korun navíc.

Závěr

Po necelém měsíci používání jsem si placení pomocí Twisto.cz oblíbil, nemusím vyplňovat platební údaje o kartě nebo zadávat platební příkaz. Trochu omezující je limit 2000 Kč, se kterými udělá člověk 1-2 rodinné nákupy a pak musí částku uhradit, aby mohl Twisto.cz dále používat. Ne všichni jsou ale tak úspěšný, kolegyně neúspěšně vyplňovala registrační formulář na domovské stránce, vyměňovala si emaily s helpdeskem a na rohlik.cz nakonec stejně nenakoupila :). Ani se ji nedivím, že na službu tak trochu zanevřela a recenzi jsem nakonec musel napsat sám.

Nedávno jsem i já měl špatnou zkušenost. Pokoušel jsem se objednat zboží na webu mixit.cz. Nakupoval jsem na iPadu, bohužel se mi na tabletu nepovedlo objednávku dokončit, protože se nezobrazilo potřebné pole, pro odsouhlasení podmínek pro použití Twisto.cz.  Zvláštní.  Proč musím neustále souhlasit s podmínkami, když už Twisto.cz aktivně používám. To je jako bych u každého přihlášení do internetového bankovnictví souhlasil s podmínkami. Asi by vás to štvalo. Nákup jsem nakonec musel dokončit na PC.

Do budoucna určitě Twisto.cz přinese zjednodušení při nákupech a platby za faktury. O tom určitě nepochybuji. Avšak do té doby je potřeba vychytat všechny ty drobnosti, které můžou způsobit to, že bude tato služba přicházet o zákazníky. Dále bych doporučoval zvýšit finanční limit pro první nákup aspoň na 3 500 korun. Poslední otázka, která mi vrtá hlavou, a na kterou zatím nemám odpověď, jestli limity, které mi Twisto nabídne mi budou dostačovat k tomu, abych přesměroval všechny platby a využíval Twisto.cz naplno. Limit 5000 je pro rodinu se dvěma dětmi, žijícími v Praze. Nepříde vám to dost nízký?

Napište nám na Twitter – @fintechcowboys – jak se vám Twisto.cz líbí. Podělte se s námi o zkušenosti. Budeme se těšit.

 

Další doporučené články

Březen 2023 na FinTechCowboys

Březen 2023 na FinTechCowboys

Velikonoce skončily a místo drahých vajíček tu tentokrát máme drahý bitcoin. Také jste si nějaký koupili? A do vlastní peněženky, nebo vám...
3. 4. 2024 – Doba čtení: 3 min
Benefitní byznys startupům nepřeje

Benefitní byznys startupům nepřeje

Benefitní byznys v Česku a na Slovensku je vysoce konkurenční prostředí. Své o tom ví i slovenský Up, který je na domácím trhu jedničkou...
2. 4. 2024 – Doba čtení: 2 min
Tipsport vstupuje do světa kryptoměn

Tipsport vstupuje do světa kryptoměn

Tipsport nově umožňuje svým klientům obchodovat kryptoměny. V současnosti mají registrovaní klienti Tipsportu a Chance možnost prostřednictvím elektronické peněženky Pluso fungující na...
27. 3. 2024 – Doba čtení: 2 min
České fintechy Q1 2024 – díl druhý

České fintechy Q1 2024 – díl druhý

Dnes vám představíme druhou čtveřici fintechů, které jsme aktuálně přidali na náš přehled. Tentokrát je každý úplně z jiného ranku a jde...
13. 3. 2024 – Doba čtení: 2 min

Miloš Sonták

Nadšenec do finančních a technologických inovací, které dokáží zjednodušit každodenní život. Pracuje více než 10 let v bankovnictví a technologických firmách…

Další články autora