Aktualizováno: Šanon zdarma od AirBank končí. Existuje fintech alternativa zdarma?

15. 11. 2016 – | Doba čtení: 2 min

AirBank asi znáte asi všichni. Je to jedna z mála bank, která hodně experimentuje s různými funkčnostmi a přináši inovace. Jednou z posledních inovativních funkcionalit je i služba s názvem Šanon. Bohužel, její verze zdarma za pár dní končí a my se dnes podíváme, jestli fintech trh v ČR nabízí alternativu zdarma.

Co umí Šanon od AirBank?

Dostáváte a platíte měsíčně hodně faktur? Ne vždy faktury obsahují QRkód, který by se dal použít při jednoduché platbě? Právě proto AirBank přišla se službou Šanon.

Služba je to vskutku jednoduchá. Do internetového bankovnictví jednoduše nahrajete fotku nebo pdfko faktury, kterou chcete zaplatit a systém za vás přetransformuje data do platebního příkazu. Vy už jen data zkontrolujete a zaplatíte. Oproti klasickému vyplňování platebního příkazu je to určitě jednodušší a rychlejší. Bohužel od prosince bude tato služba u AirBank zpoplatněna, a to částkou 25 korun měsíčně.

Aktualizace – 17.11.2016 – Šanon od Air Bank bude k dispozici zdarma až do konce roku 2017. Za chybu může neaktuální ceník Air Bank, který bude změněn k 1.12.2106. Zdá se, že si Šanon budeme užívat ještě rok zdarma. Děkujeme @vkarger za upozornění!

Existuje alternativa?

Je pravdou, že Šanon od AirBank bude zpoplatněný jen u malého tarifu, avšak i přesto je na místě otázka, jestli existuje k této službě bezplatná alternativa. Pátrání bylo vcelku jednouché, naštěstí i malý český fintechový ekosystém nabízí alternativu. Je to Platba emailem od společnosti Twisto.

Neříkáme to často, ale Platba emailem je jednodušší, flexibilnější a co je důležitější i rychlejší než u služby Šanon u AirBank. Říkáte si rychlejší? Tak, to snad ani nejde. Ale ano, jde. U Twista totiž stačí fakturu, kterou chcete zaplatit, jednoduše poslat na speciální email a o vše se postará Twisto. Příjemné, co říkáte? A jako přídavek, je to vše je zdarma.

Používáme Platbu emailem od Twisto anebo Šanon od Airbank? Napište nám na Twitter vaše zkušenosti @fintechcowboys

Další doporučené články

Redakce

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce
Více informací Souhlasím
Naše webové stránky využívají technologie remarketingu umožňující návštěvníkům, kteří projevili zájem o naše produkty, ukázat naše reklamy v externích reklamních systémech. Pokud používáte naše stránky, vyjadřujete tím souhlas s využitím souborů cookies podle vašeho nastavení prohlížeče.