Reklama

Unicorn Zego pojišťuje i Uber

18. 3. 2021 – | Doba čtení: < 1

auta

Londýnský insurtech Zego získal 150 milionů dolarů a dostal se tak do britského Unicorn klubu společností s hodnotou přes 1 miliardu dolarů, do kterého již patří Revolut a Checkout.com.

Současná hodnota společnosti je 1,1 miliard dolarů. Zego plánuje získané prostředky použít k rozšíření svého pojištění motorových vozidel napříč Evropou a ke zdvojnásobení počtu svých zaměstnanců na více než 500. Momentálně společnost působí ve Velké Británii, Francii, Belgii a Španělsku.

Investorem se kromě společnosti DST Global a stávajících investorů nově stala také společnost General Catalyst, jejíž zakladatel Joel Cutler se připojil k představenstvu Společnosti Zego.

Společnost Zego začínala v Londýně jako Extracover Limited v roce 2016. Na svém kontě má pojištění 200 000 vozidel. Oproti zavedeným společnostem nabízí flexibilnější pojistky a vydává pojistky od hodinového až po roční krytí.

„Je zřejmé, že způsob, jakým lidé používají vozidla, se nepochybně mění a stále více je zřejmé, že tradiční, rigidní model pojištění již současnému stavu nevyhovuje,“ říká Sten Saar, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Zego.

Podle Joel Cutlera je insurtech Zego revoluční tím, že „identifikoval obrovskou příležitost na pojistném trhu změnou zaměření na užívání vozidla místo jeho vlastnictví“.

Zego pojišťuje vozidla i celé vozové parky, kromě aut také dodávky, skútry, elektroskútry a elektrokola. Mezi jeho partnery patří Uber, Bolt, Deliveroo nebo JustEat.

Nedávno koupilo Zego společnost Drivit, aby získalo sběr dat o chování řidičů v reálném čase, a plánuje v investicích do nových technologií pokračovat.

Zdroj: fintechfutures.com

Foto: od Robert Bye na Unsplash

Další doporučené články

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Letní prázdniny se nám přehouply do druhé poloviny, ale ve fintechu nic jako prázdniny neexistuje, proto vám i tentokrát shrneme nejzajímavější...
3. 8. 2022 – Doba čtení: 2 min
Duben 2022 na FinTechCowboys

Duben 2022 na FinTechCowboys

Aprílový měsíc máme za sebou a jako vždy přinesl spoustu fintechových novinek. V České republice se v první řadě rozjíždí činnosti České fintechové...
2. 5. 2022 – Doba čtení: 3 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce