Reklama

Unicorn Zego pojišťuje i Uber

18. 3. 2021 – | Doba čtení: < 1

auta

Londýnský insurtech Zego získal 150 milionů dolarů a dostal se tak do britského Unicorn klubu společností s hodnotou přes 1 miliardu dolarů, do kterého již patří Revolut a Checkout.com.

Současná hodnota společnosti je 1,1 miliard dolarů. Zego plánuje získané prostředky použít k rozšíření svého pojištění motorových vozidel napříč Evropou a ke zdvojnásobení počtu svých zaměstnanců na více než 500. Momentálně společnost působí ve Velké Británii, Francii, Belgii a Španělsku.

Investorem se kromě společnosti DST Global a stávajících investorů nově stala také společnost General Catalyst, jejíž zakladatel Joel Cutler se připojil k představenstvu Společnosti Zego.

Společnost Zego začínala v Londýně jako Extracover Limited v roce 2016. Na svém kontě má pojištění 200 000 vozidel. Oproti zavedeným společnostem nabízí flexibilnější pojistky a vydává pojistky od hodinového až po roční krytí.

„Je zřejmé, že způsob, jakým lidé používají vozidla, se nepochybně mění a stále více je zřejmé, že tradiční, rigidní model pojištění již současnému stavu nevyhovuje,“ říká Sten Saar, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Zego.

Podle Joel Cutlera je insurtech Zego revoluční tím, že „identifikoval obrovskou příležitost na pojistném trhu změnou zaměření na užívání vozidla místo jeho vlastnictví“.

Zego pojišťuje vozidla i celé vozové parky, kromě aut také dodávky, skútry, elektroskútry a elektrokola. Mezi jeho partnery patří Uber, Bolt, Deliveroo nebo JustEat.

Nedávno koupilo Zego společnost Drivit, aby získalo sběr dat o chování řidičů v reálném čase, a plánuje v investicích do nových technologií pokračovat.

Zdroj: fintechfutures.com

Foto: od Robert Bye na Unsplash

Další doporučené články

Listopad 2022 na FinTechCowboys

Listopad 2022 na FinTechCowboys

Poslední týdny světem fintechu, přesněji řečeno světem blockchainu, stále rezonuje krach společnosti FTX, který postupně doléhá na další velké hráče...
30. 11. 2022 – Doba čtení: 3 min
Americký Trupanion kupuje pojišťovnu PetExpert

Americký Trupanion kupuje pojišťovnu PetExpert

Český startup PetExpert, který se zabývá komerčním pojištěním psů a koček, koupila americká společnost Trupanion. Projekt zapojí do svých globálních plánů....
16. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce