Reklama

Zajišťovna Munich Re se zavazuje k přísnější politice ohledně ropy a zemního plynu

21. 10. 2022 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: Dmitriy na Pixabay

Největší světová zajišťovna oznámila přísnější politiku ohledně pojišťování ropných a plynárenských projektů a investic do nich, čímž sklidila chválu od ekologických aktivistů.

Německá společnost na svých webových stránkách uvedla, že od dubna 2023 nebude pojišťovat projekty zahrnující nová ropná a plynová pole nebo novou ropnou infrastrukturu pro střední sektor – tedy pro přepravu, skladování a velkoobchodní prodej – a že do nich nebude ani investovat. Munich Re také oznámila, že nebude pojišťovat nové ropné elektrárny ani do nich investovat.

Pojišťovny v několika posledních letech zpřísnily poskytování finančních záruk a i svou investiční politiku, aby vyloučily některá znečišťující odvětví ze svého podnikání, ale i tak občas nesplnily požadavky aktivistů. Zaměřovaly se totiž především na uhlí, zatímco přísnější politika v oblasti ropy a zemního plynu zaostávala. Kampaň „Pojistěme si naši budoucnost“ (Insure Our Future) uvedla, že krok Munich Re je „významným a jasným signálem pro globální pojistný trh“.

Klimatičtí aktivisté se obávají, že pojišťovny dále umožňují činnost znečišťujícím průmyslovým odvětvím odvislým od surovin, jako je uhlí a ropa, protože obhajují spíše umírněnější změnu v souladu s měnícím se průmyslem.

Regine Richterová, aktivistka skupiny Urgewalda, prohlásila, že by ráda viděla „odvážnější kroky v oblasti plynu“. A dodala: „Ale přinejmenším s touto politikou [Munich Re] nyní ukázala, že začíná brát svá vlastní klimatická varování vážně.“

Zdroj: carriermanagement.com

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce