Reklama

Zajišťovna Munich Re se zavazuje k přísnější politice ohledně ropy a zemního plynu

21. 10. 2022 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: Dmitriy na Pixabay

Největší světová zajišťovna oznámila přísnější politiku ohledně pojišťování ropných a plynárenských projektů a investic do nich, čímž sklidila chválu od ekologických aktivistů.

Německá společnost na svých webových stránkách uvedla, že od dubna 2023 nebude pojišťovat projekty zahrnující nová ropná a plynová pole nebo novou ropnou infrastrukturu pro střední sektor – tedy pro přepravu, skladování a velkoobchodní prodej – a že do nich nebude ani investovat. Munich Re také oznámila, že nebude pojišťovat nové ropné elektrárny ani do nich investovat.

Pojišťovny v několika posledních letech zpřísnily poskytování finančních záruk a i svou investiční politiku, aby vyloučily některá znečišťující odvětví ze svého podnikání, ale i tak občas nesplnily požadavky aktivistů. Zaměřovaly se totiž především na uhlí, zatímco přísnější politika v oblasti ropy a zemního plynu zaostávala. Kampaň „Pojistěme si naši budoucnost“ (Insure Our Future) uvedla, že krok Munich Re je „významným a jasným signálem pro globální pojistný trh“.

Klimatičtí aktivisté se obávají, že pojišťovny dále umožňují činnost znečišťujícím průmyslovým odvětvím odvislým od surovin, jako je uhlí a ropa, protože obhajují spíše umírněnější změnu v souladu s měnícím se průmyslem.

Regine Richterová, aktivistka skupiny Urgewalda, prohlásila, že by ráda viděla „odvážnější kroky v oblasti plynu“. A dodala: „Ale přinejmenším s touto politikou [Munich Re] nyní ukázala, že začíná brát svá vlastní klimatická varování vážně.“

Zdroj: carriermanagement.com

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Duben 2024 na FinTechCowboys

Duben 2024 na FinTechCowboys

Ať už jste v dubnu zažili nové tropické teplotní rekordy nebo vám naopak pomrzla zahrádka, ve fintechu se toho opět událo...
2. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce