Reklama

Goldman Sachs investuje do startupu Axoni

21. 12. 2016 – | Doba čtení: < 1

Goldman Sachs už nějaký ten pátek patří k nejaktivnějším bankám v Americe, které investují značné finanční prostředky do fintechových firem (poslední čísla z fintech sektoru to jen potvrzují). Jeho posledním počinem je investice do start-upu s názvem Axoni.

Axoni je start-up, který se zabývá vývojem softwarového řešení, jež bude za pomoci technologie blockchain pracovat na burzovních parketech. Hlavním cílem Axoni je snižování back office nákladů, které vyvstávají po uzavření burzy při následném vypořádání obchodů.

Investice v rozmezí 15 až 20 milionů dolarů (přesná částka zatím nebyla oznámena) přichází po úspěšném pilotním provozu, který se uskutečnil před měsícem a půl ve spolupráci s Barclays, Credit SuisseJPMorgan.

Poslední čtvrtletí je na investice do blockchainových firem plodné. Jen necelý měsíc uplynul od doby, kdy start-up R3 CEV, rival Axoni, získal investici v hodnotě 150 milionů dolarů.

Zdroj: Reuters.com

Další doporučené články

Miloš Sonták

Nadšenec do finančních a technologických inovací, které dokáží zjednodušit každodenní život. Pracuje více než 10 let v bankovnictví a technologických firmách…

Další články autora