Reklama

Akcelerátor Start it @ČSOB vybral devět nových startupů, mezi nimi i InvestBay

5. 12. 2023 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: investbay

Do letošní, už dvanácté vlny akcelerace se přihlásilo přes 70 projektů, z nichž porotci vybrali devět nejzajímavějších – například i fintech InvestBay z oblasti mikroinvestic do nemovitostí, ale také projekty z e-sportu či slow fashion módy.

Akcelerátor Start it @ČSOB je určen pro začínající a inovativní firmy, které hledají způsob, jak rozjet udržitelně a současně ziskově svůj byznys. Vychází ze Start it @KBC, projektu mateřské společnosti skupiny ČSOB, který je největším akcelerátorem na belgickém trhu.

Vybrané začínající projekty mohou po dobu pěti měsíců využívat individuální podporu a mentoring šitý přímo na míru. V hodnotící porotě zasedli vedle Zuzany Paulovics také její kolegyně z akcelerátoru Markéta Uhrová a David Hons za oblast inovací ČSOB, ředitel pobočky korporátního financování ČSOB Leasing David Barták a Matěj Luhový z investiční společnosti Presto Ventures.

Dvanácté vlny se zúčastnily tyto projekty – InvestBay, který nabízí mikroinvestice do nemovitostí, dále Lawrence AI: chytrý kurátor právních zdrojů využívající umělou inteligenci, Yedem: chytré nástroje pro efektivnější dojíždění do práce a parkování, Melbe: parťák pro zdraví a well-being, YoungLink: appka pro prevenci šikany a špatných vztahů ve škole, Epower: platforma pro testování hráčů v e-sportu, Mapheim: nástroj pro tvorbu digitálního zážitku pro eventové agentury, IQ stat: zařízení, které ovládá spotřebiče na základě aktuální spotové ceny elektřiny a šetří náklady, a nakonec Fashiontéka: online půjčovna slow fashion módy.

„Vybírali jsme takové firmy, které přinášejí lepší řešení pro zákazníky i v nečekaných oblastech, a vedle toho hledají způsob, jak udržitelně a ziskově fungovat. Tentokrát jsme měli 78 přihlášených startupů. Jejich kvalita se neustále zlepšuje a my se těšíme na novou spolupráci,“ říká Zuzana Paulovics, lídryně Start it @ČSOB.

Program Start it @ČSOB běží už od roku 2018, zapojilo se do něj 80 startupů. Patří mezi ně i platforma Green0meter, která pomáhá firmám s měřením uhlíkové stopy a se snižováním dopadu na životní prostředí. Nově funguje i jako digitální rozcestník pod názvem Green0meter Marketplace.

Zdroj: tisková zpráva  

Další doporučené články

Co letos chystá investiční konference InvestNight?

Co letos chystá investiční konference InvestNight?

InvestNight, která se koná 6. března 2024, letos slibuje pokrýt spoustu témat od nejnovějších trendů v oblasti tradičních a alternativních investic, optimalizace daní...
22. 2. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Startup CarbonPool pojišťuje „uhlíkové kredity“

Startup CarbonPool pojišťuje „uhlíkové kredity“

Pojišťovací startup CarbonPool založený třemi bývalými manažery Allianz, jehož cílem je zaručit společnostem nakupujícím uhlíkové kredity, že dostanou zaplacená povolení,...
9. 2. 2024 – Doba čtení: 2 min
Alan Pock – jak škálovat podle Investownu

Alan Pock – jak škálovat podle Investownu

Když se podíváme na první rozhovor, který jsme před několika lety dělali se začínajícím startupem Investown, zjistíme, že reálně se...
7. 2. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce