Reklama

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

1. 7. 2024 – | Doba čtení: 3 min

Zdroj: redakce

První půlka roku je za námi. Praha se stala centrem kryptoměnových konferencí: ETH Prague a posléze pompézní BTC Prague dělají ve světě českému fintechu skvělé jméno. Naproti tomu tradiční soutěž, jako je Zlatá koruna, stále oceňuje fintechy, které sice poskytují fajn služby, ale za hranicemi je fakticky nikdo nezná, Polsko nebo Slovensko se fakt nepočítají 🙂 S tím je potřeba něco dělat! Ale pojďme se podívat na to nejzajímavější, co jsme pro vás zaznamenali v posledních dvou měsících.

Dozvuky BTC Prague

BTC Prague se zúčastnilo snad 200 různých přednášejících, přes 80 vystavovatelů a řada českých fintechů představila zajímavé produktové novinky:

Jak BTC Prague vypadalo?

Je bitcoin nové náboženství s vlastními přikázáními?

DASE: umíme v České republice udělat vlastní kryptoburzu?

Coinbank umožňuje nákup fyzického zlata

Rozhovory a velké články

O Partners Bance – náš první rozhovor s opravdovým CEO české banky. V posledních letech jsme si povídali s hodně CEO, ale ještě ne s šéfem banky. Možná sice nemá ještě tolik klientů, možná ještě neposkytuje plnohodnotné bankovnictví s milionem různých služeb, ale každopádně přináší trochu vzruchu do standardní šedi a konzervativnosti, kterou se vyznačují ostatní bankovní domy.

O Asociaci umělé inteligence – ČAUI je v současnosti asi nejrychleji rostoucí česká asociace (úplně oficiálně to nevíme, protože žádné žebříčky neexistují, ale už je větší než ostatní asociace v našem fintechovém rybníčku). Co všechno asociace nabízí a poskytuje, nám prozradil Jakub Kubů, předseda správní rady a komerční ředitel ČAUI.

midjourney

Podvody, pokuty, postihy a vězení

Jaké se v cizině dávají pokuty – jaké se v zahraničí dávají pokuty fintechům a bankám.

Celebrity na hraně se zákonem – kdo je ve vězení a kdo jenom dostal obří pokutu?

Nejčastější krypto podvody – přinášíme 5+1 tip, jak se chránit proti podvodům a podvodníkům ve světě blockchainu.

AI přeje podvodům – AI je pro všechny a podvodníci jsou vždycky napřed, takže co vyplývá z těchto známých faktů? Všichni bychom měli být na pozoru.

Tiskové zprávy z domova i ze světa

Znáte Inbank? – estonská digitální banka rozšiřuje služby na českém trhu.

Skip Pay v kamenných obchodech – fintech umožňuje nákup na třetiny i v některých kamenných obchodech.

Platební prsten od mBank – mBank + Mastercard + Niceboy = platební prsten, který nepotřebuje nabíjet.

iObčan vyzkoušel digitální účtenky – na festivalu animovaných filmů si lidé mohli vyzkoušet, jak fingují digitální účtenky.

Generováno Microsoft Copilot

A nějaké AI novinky

Banka BBVA zaměstnancům zpřístupnila ChatGPT – BBVA a OpenAI podepsali smlouvu, díky které mohou lidé z banky používat generativní AI ke své práci a zvýšit svoji efektivitu a kreativitu.

Je lepší konverzační, nebo generativní AI? – na tuto otázku se pokusili odpovědět zástupci celé řady firem – počínaje Alzou, Uniqou, Zásilkovnou, Microsoftem a konče Vocalls.

Mistral získal další investici – francouzský Mistral je jedna z hlavních konkurencí OpenAI a nedávno získal další obří investici na vylepšení svých LLM modelů.

Zlikviduje genAI ostatní AI a také lidské pracovníky? – to vše a spoustu dašlích informací jste se mohli dozvědět, pokud jste byli na konferenci Vocalls Engage 2024

Další doporučené články

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Třetina Američanů si kontroluje denně svůj bankovní zůstatek. V České republice vzhledem k naší náchylnosti k moderním technologiím to může být ještě větší...
12. 7. 2024 – Doba čtení: 2 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora