Reklama

Bitcoin na poště

29. 6. 2020 – | Doba čtení: < 1

australia

Kde všude se dá koupit Bitcoin? V Austrálii díky nové spolupráci také na poštách. Možná se to může zdát v době online nakupování zbytečné, ale důvody jsou zřejmé – snaha zpřístupnit kryptoměnu širší veřejnosti a zvýšit její důvěryhodnost.

Podle oznámení z 24. června budou zákazníci místní kryptoměnové směnárny Bitcoin.com.au moci platit za Bitcoiny na více než 3 500 australských poštách.

Generální ředitel firmy Holger Arians vysvětlil, že věří, že tato nová možnost umožní některým lidem pohodlnější nákup krypto: „Pro mnoho lidí představuje platba za Bitcoin v australské poště větší jistotu než převod prostředků online – zejména pro kupující, kteří nakupují poprvé. Jsme na toto partnerství hrdí a rádi bychom poděkovali společnosti Australia Post za jejich neustálou otevřenost vůči novým technologiím.“

Zákazníci Bitcoin.com.au již mohli platit za Bitcoin na 1500 maloobchodních prodejnách v platební síti Blueshyft.

Možnosti koupit Bitcoin raketově rostou

Rostoucí počet fyzických míst nyní nabízí spotřebitelům příležitost získat kryptoměny. Bitcoinové automaty nedávno překročily milník 8 000 instalovaných jednotek po celém světě.

Internetový magazín Cointelegraph informoval, že je nyní možné koupit Bitcoiny za hotovost také na více než 20 000 maloobchodních místech po celých Spojených státech, včetně 7-Eleven, CVS a Rite Aid.

V září loňského roku začala na Filipínách prodávat krypto také právě maloobchodní síť 7-Eleven. Začátkem roku 2019 udělalo totéž množství francouzských obchodů s tabákem.

Zdroj: cointelegraph.com

Foto: Ondrej Machart na Unsplash

Další doporučené články

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Zdá se, že krypto karty se dostávají do centra pozornosti. Binance s Mastercard nedávno v Argentině uvedly kryptoměnovou platební kartu, která umožňuje...
9. 11. 2022 – Doba čtení: 2 min
Tokenizace aneb od pokeru k NFT

Tokenizace aneb od pokeru k NFT

Tokenizace je lidem známa už dlouhá staletí: je například typické, že hráči tokenizují své peníze za žetony při hraní pokeru. Nejde...
11. 10. 2022 – Doba čtení: 4 min
Září 2022 na FinTechCowboys

Září 2022 na FinTechCowboys

Máme za sebou další měsíc, kdy poměrně malá množina globálních problémů vítězí nad ostatními tématy, ale to vůbec neznamená, že...
3. 10. 2022 – Doba čtení: 3 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce