Reklama

Bondster raketově roste

23. 3. 2020 – | Doba čtení: 2 min

bondster logo

Na investiční platformě Bondster.com se proinvestovala v půjčkách první miliarda. Objem půjček se za rok 2019 skoro ztrojnásobil. Zájem o investice do P2P půjček mají nejen Češi, ale také zahraniční investoři a alternativní fondy. Aktuálně má Bondster přes 9 tisíc registrovaných uživatelů.

Výsledky za rok 2019

Z hlediska růstu je společnost jedničkou na trhu P2P investic v Česku. Počet investorů se za poslední rok zvýšil o 62 %. Objem proinvestovaných půjček v roce 2019 vzrostl o 262 %. Počet zveřejněných půjček zaznamenal za rok 2019 dokonce 14násobný nárůst. Měsíčně se na Bondster.com proinvestuje zhruba 100 milionů korun a čísla neustále rostou, přičemž investoři za dobu fungování obdrželi už více než 32 milionů korun jen na vyplacených úrocích. Bondster se tak zařadil mezi nejrychleji rostoucí FinTech společnosti v Česku.

Investoři na Bondsteru dosahují velmi vysoké výnosy, konkrétně 7,51 % v českých korunách a 12,48 % v eurech. Průměrný klient proinvestoval do půjček více než 100 tisíc korun, ale platforma jako taková umožňuje investování i s velmi malými částkami – začíná se na 100 Kč.

celkový počet investorů

Plány na rok 2020

„Velice nás těší, že se stáváme nejen českým lídrem, ale celosvětově respektovanou online investiční platformou. Naší velkou konkurenční výhodou je garance zpětného odkupu (když dlužník nesplácí, tak poskytovatel musí půjčku odkoupit zpět a investorovi se vrací peníze) a investice už od stokoruny. Chtěli jsme investorům nabídnout větší jistotu než u tradičních P2P konceptů,“ upřesňuje CEO Jana Mücková.

Chtěli bychom při tříletém výročí od založení v květnu dosáhnout úrovně 10 tisíc investorů a v roce 2020 zdvojnásobit počet poskytovatelů půjček, se kterými spolupracujeme. Jde o ambiciózní plán, breakeven point ale dokážeme překonat jen při určitých objemech. Ty chceme nadále navyšovat, v lednu naši investoři proinvestovali do půjček na Bondsteru přes 90 milionů korun, v dalších měsících bychom objem investic rádi udrželi.“

Zdroj: Tisková zpráva

Další doporučené články

Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Estonská digitální banka Inbank rozšiřuje své portfolio a představuje nové možnosti vkladových účtů a osobních půjček. Tyto služby jsou dalším krokem v úsilí...
13. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce