Reklama

Co přináší blockchain podnikům v různých odvětvích?

5. 2. 2024 – | Doba čtení: 1

Zdroj: Polkadot

Blockchain je pro budoucnost digitální ekonomiky nezbytný. A zdaleka nejde jen o kryptoměny, blockchain má potenciál transformovat různé oblasti podnikání – energetiku, dopravu, průmysl, zemědělství i veřejnou správu. Umožňuje transparentní a decentralizované transakce dat a hodnot a přispívá ke zvýšení efektivity. Blockchain je – společně s umělou inteligencí, internetem věcí, robotikou a 3D tiskem – podle studie společnosti PwC považován za jednu z nejdůležitějších technologií pro podniky v následujících letech.

Proto je pro manažery důležité pochopit, jak blockchain funguje, jaké jsou jeho možnosti a limity a jak ho implementovat a využívat v praxi. Na praktičnost a strategickou hodnotu blockchainu v podnikových ekosystémech se zaměří akce Blockchain in Business: Bridging the Gap, která proběhne 15. února 2024 v odpoledních hodinách v prostorách Zenworku (Perlová 5, Praha 1). Tato exkluzivní akce je určená pro C-level manažery z finančního, technologického, dodavatelského a dalších sektorů, zakladatele webu 3, investory a regulační orgány.

Program zahrnuje panelové diskuse, interaktivní rozhovory s lídry průmyslu, projevy a prezentace případových studií, jejichž cílem je odhalit blockchain jako sofistikovaný podnikový nástroj. Pořadatelem akce je  StartupYard, přední akcelerátor pro technologické startupy ve střední Evropě. Mezi partnery patří EY, Seed Starter České spořitelny, IVBF, Depo Ventures, Tatum Blockchain Accelerator a Mastercard.

O konkrétní zkušenosti se podělí Igor Pauer, odborník na kryptoměny, e-commerce a CTO digitálního tokenu SuperFrank; Peter Laubert, spoluzakladatel startupu Blockmate; Tomáš Hnilička, šéf kryptoměnového fondu IVBF; Jan Purkrábek, spoluzakladatel konsorcia inovativních společností FinTech Hub CEE; či Jakub Tesař z EY. Publikum přivítá Cedric Maloux ze StartupYardu a vystoupí i Jiří Kobelka, spoluzakladatel a šéf Tatum.io. 

Akce reaguje i na aktuální dění v oblasti blockchainu, jako jsou rostoucí ceny a popularita kryptoměn, vznik nových projektů a platforem či problematika stable coinů. Bude se věnovat i bezpečnosti blockchainu a také rostoucí tendenci k regulacím ze strany vlád a institucí.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Co letos chystá investiční konference InvestNight?

Co letos chystá investiční konference InvestNight?

InvestNight, která se koná 6. března 2024, letos slibuje pokrýt spoustu témat od nejnovějších trendů v oblasti tradičních a alternativních investic, optimalizace daní...
22. 2. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Alan Pock – jak škálovat podle Investownu

Alan Pock – jak škálovat podle Investownu

Když se podíváme na první rozhovor, který jsme před několika lety dělali se začínajícím startupem Investown, zjistíme, že reálně se...
7. 2. 2024 – Doba čtení: 2 min
Leden 2024 na FinTechCowboys

Leden 2024 na FinTechCowboys

Leden 2024 se měl zapsat do historie bitcoinu, ale i když se tak nakonec stalo, výsledky jsou zatím rozpačité a žádný býčí...
31. 1. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce