Reklama

Coinbase spouští platby prostřednictvím kryptoměn

Služba Coinbase Commerce umožní obchodníkům přijímat platby kryptoměnami a ukládat prostředky přímo do jejich peněženky. Coinbase takto plánuje rozšířit svoji klientskou základnu.

17. 2. 2018 – | Doba čtení: 2 min

Coinbase, peněženka pro digitální měny, rozšiřuje své obzory – a svoji potenciální klientskou základnu: spouští Coinbase Commerce.

Cílem nové nabídky je umožnit obchodníkům na celém světě přijímat platby kryptoměnami, jako jsou Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin, a ukládat prostředky přímo do jejich osobních peněženek. Společnost říká, že Coinbase Commerce není hostovanou službou, a proto poskytne obchodníkům plnou kontrolu nad jejich vlastní digitální měnou.

Aby se mohli přihlásit, budou obchodníci potřebovat jen e-mailovou adresu a chytrý telefon a Coinbase Commerce mohou přímo začlenit do svých již existujících pokladen nebo si ji přidat jako jednu z platebních možností na platformě pro e-commerce. Coinbase Commerce je už propojená se Shopify, kterou využívá na půl milionu obchodníků. Společnost navíc aktivně přidává další, aby tak přijímání plateb ještě usnadnila.

Coinbase poskytuje také obchodnické rozhraní, jehož prostřednictvím mohou majitelé podniků spravovat své platby a sledovat výdělky z jednoho jediného místa.

Obchodníci, kteří Coinbase Commerce využívají, se připojí k dalším velkým podnikům, jež už v současné době kryptoměny přijímají, a to včetně Overstock.com, Newegg, Dish, Gyft, Expedia a Microsoft. Volatilita kryptoměn v kombinaci s faktem, že k nim většina lidí přistupuje jako k nástroji pro spekulace a utrácet se je zdráhá, však znamená, že obchodníci pravděpodobně nebudou s nasazením nové platební možnosti nijak spěchat.

Zdroj: Commerce Coinbase.com

Coinbase byla založena v roce 2012. V srpnu 2017, poté co v sérii financování D vybrala 100 milionů dolarů, se stala fintechovým jednorožcem (neboli startupem s hodnotou vyšší než 1 miliarda amerických dolarů). V tom okamžiku byla hodnota Coinbase odhadována na 1,6 miliardy. Minulý měsíc společnost koupila inženýrský tým startupu Memo.AI, který v průběhu bitcoinového boomu rozšíří jeho vlastní tým.

Zdroj: Bankingtech

Další doporučené články

Pozor, podvodů s umělou inteligencí přibývá

Pozor, podvodů s umělou inteligencí přibývá

V nedávné zprávě společnost Elliptic uvedla pět způsobů, jak se umělá inteligence používá k podvodům v oblasti kryptoměn. Přestože je tu umělá...
17. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

Miloš Sonták

Nadšenec do finančních a technologických inovací, které dokáží zjednodušit každodenní život. Pracuje více než 10 let v bankovnictví a technologických firmách…

Další články autora