Reklama

Coinbase získala e-money licenci v Británii, zrychlí vklady a výběry

Jedna ze známých a dostupných směnáren digitálních měn získala licenci vydavatele elektronických peněz. Krom vydávání elektronických peněz může také poskytovat platební služby.

15. 3. 2018 – | Doba čtení: 2 min

Coinbase, jedné ze známějších a dostupnějších směnáren digitálních měn, byla udělena licence vydavatele elektronických peněz (e-money licence) britským regulátorem Financial Conduct Authority (FCA).

Z pohledu regulátora to znamená, že Coinbase teď ve Velké Británii může vydávat elektronické peníze a poskytovat platební služby. To znamená, že zákazníkův zůstatek s fiat měnou (například když si uloží peníze ve formě britské libry) je oddělený od vlastních provozních prostředků Coinbase a držený na separátních bankovních účtech.

Jinými slovy když Coinbase zkrachuje nebo přestane být úspěšným podnikem,  nepůjde ke dnu s ní. To ale neznamená, že vklady jsou chráněny samotným regulátorem – což by platilo v případě plné bankovní licence -, ani to nevypovídá nic o tom, v jakém bezpečí zákazníkova peněženka kryptoměn u Coinbase je. I přesto je to ale jednoznačně dobrý a významný krok, který společnosti umožňuje postarat se lépe o své zákazníky ve Velké Británii a Evropské unii.

„Licence vyžaduje, aby operace Coinbase s elektronickými penězi odpovídaly přísným pravidlům vynucovaným FCA a Směrnicí o platebních službách,“ napsal na blogu společnosti Zeeshan Feroz, generální ředitel Coinbase ve Velké Británii. „Pomůže nám to doručit našim zákazníkům lepší zkušenost prostřednictvím nových partnerství a snadnějšího použití našeho produktu.“

Feroz navíc řekl, že licence vydavatele elektronických peněz Coinbase se rozšíří za hranice Velké Británie do dalších 23 zemí v rámci Evropské unie (podle všeho na základě pravidel, která dovolují přenos finančních služeb z jedné země v rámci EU do druhé, alespoň tedy do doby, než Británie začne praktikovat Brexit).

Coinbase navíc oznámila, že je první krypto směnárnou, která podporuje Faster Payment Scheme, které – jakmile bude nasazeno – významně zkrátí čas, jenž zákazníci ve Velké Británii potřebují k poslání a obdržení peněz z Coinbase. Nejprve bude spuštěno jako pilot, v rámci kterého získá k Rychlejším platbám přístup jen malý počet zákazníků.

„V nadcházejících týdnech je pak začneme zpřístupňovat všem britským zákazníkům a práci s Coinbase tak ještě zjednodušíme,“ poznamenává Feroz.

Coinbase tvrdí, že Evropská unie v roce 2017 ve srovnání s ostatními trhy vzrostla dvakrát a že Velká Británie je i nadále největším trhem v Evropě. Aby pokryla vzrůstající poptávku, plánuje společnost rozšířit do konce letošního roku svůj londýnský tým dokonce osmkrát.

Zdroj: BankingTech

Další doporučené články

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Zdá se, že krypto karty se dostávají do centra pozornosti. Binance s Mastercard nedávno v Argentině uvedly kryptoměnovou platební kartu, která umožňuje...
9. 11. 2022 – Doba čtení: 2 min
Tokenizace aneb od pokeru k NFT

Tokenizace aneb od pokeru k NFT

Tokenizace je lidem známa už dlouhá staletí: je například typické, že hráči tokenizují své peníze za žetony při hraní pokeru. Nejde...
11. 10. 2022 – Doba čtení: 4 min
Září 2022 na FinTechCowboys

Září 2022 na FinTechCowboys

Máme za sebou další měsíc, kdy poměrně malá množina globálních problémů vítězí nad ostatními tématy, ale to vůbec neznamená, že...
3. 10. 2022 – Doba čtení: 3 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce