Reklama

CroFunGo – investice do nemovitostí

14. 7. 2020 – | Doba čtení: 2 min

crofungo

Zpřístupnit investice do zajímavých realitních projektů, ke kterým by se investoři za normálních okolností neměli šanci dostat, to je vize nově vznikající crowdfundingové platformy CroFunGo. Ta nabízí možnost investovat do realitních projektů v České republice a posléze i v zahraničí od 500 korun.

Za projektem stojí investiční skupina RN Solutions. Firmu řídí Vladimír Bezděk, bývalý top manager a CEO Generali na Slovensku a také ČSOB Pojišťovny. Platforma letos míří na uzavření spolupráce se stovkami finančních poradců a již se jí podařilo uzavřít dohodu s investičním fondem Nemomax, který na CroFunGo umístil jím investované projekty. Letos by mělo CroFunGo profinancovat projekty za více než 100 milionů korun.

CroFunGo nabízí fixní zhodnocení, většinou nad úrovní 5 % ročně, a to dle vybraného projektu. Všechny investice mají předem stanovený investiční horizont a jsou bez poplatků, což je v porovnání s jinými finančními produkty výhoda. Klient si jednoduše může spočítat, co a v jakém čase může od své investice očekávat. Princip je jednoduchý: investoři se společně skládají na úvěr pro developera, a to s minimálním vkladem 500 korun.

“Zpřístupníme investice do zajímavých realitních projektů. CroFunGo nabízí cestu pro lidi, kteří si uvědomují důležitost diverzifikovat své osobní investice a nechtějí sázet výhradně na akcie, dluhopisy či standardní finanční produkty. Uvědomujeme si, že jsme trh crowdfundingu realitních projektů neobjevili jako první, ale jsme přesvědčeni, že nabídneme nejlepší produkt na trhu, a to díky našim zkušenostem,” komentuje Vladimír Bezděk, jednatel CroFunGo.

Pro drobné investory je CroFunGo bez jakýchkoliv poplatků. Všechny náklady nese firma, která skrze tuto platformu získává financování. CroFunGo bude v první fázi sázet na investiční zprostředkovatele, tedy poradenské sítě. “Kvalitní poradci jsou nejlepší cestou, jak dát finančním produktům lidskou tvář. Vzhledem k tomu, že se finanční poradenství v České republice profesionalizuje, jsme přesvědčeni, že zprostředkovatelé musí mít odpovídající produkty a IT podporu. S tímto vědomím jsme vytvořili jednoduchý produkt nejen pro investory, ale i pro samotné poradce. Chceme, aby v rovnici, kde je klient, poradce a naši partneři – především developeři – dostal každý to, co je pro něj z jeho pohledu to nejlepší možné. Finanční poradce má jednoduchý produkt na sjednání, drobný investor zhodnocuje efektivně své peníze na nemovitostním trhu a v neposlední řadě developer získává peníze a může začít stavět,” vysvětluje Ondřej Tauchen, obchodní ředitel CroFunGo.

Partner CroFungo, společnost NFD, zákazníkům otevře platební účet, přes který budou investice probíhat. Zároveň na tento účet budou zasílány výnosy z projektů a zobrazovány všechny podstatné informace. Vše bude probíhat automaticky.

Na platformě jsou již dvě investiční příležitosti, v obou případech jde o rodinné bydlení splňující vysoké standardy jak na samotný prostor, tak na dopravní obslužnost, služby a blízkost přírody. U každého projektu zná uživatel vždy úrokovou sazbu, horizont investice a cílovou částku. Při  testování služby v módu Friends&Familly se na první projekt vybralo 10 milionů korun. Testování začalo v únoru letošního roku

Investice do úvěrů spojených s realitními projekty jsou pro CroFunGo pouze začátkem. Vizí firmy je následně se posunout do ještě komplexnější platformy nabízející další investiční příležitosti i mimo trh s nemovitostmi. CroFunGo bude dávat příležitost prezentovat své podnikatelské záměry i společnostem působícím mimo realitní obor a také přinese affiliate program, který bude klientům platformy zlevňovat jejich běžné výdaje např. za telefon, internet, cestování či stravování.

CroFunGo je určeno také pro investiční zprostředkovatele, jímž jako přidanou hodnotu přináší systém, v rámci kterého zcela snadno a rychle zaregistrují nového investora. Poradenské sítě mohou také využít přímé napojení platformy do svých systémů a CroFunGo plánuje také další IT podporu, která maximálně ulehčí práci poradcům

Další doporučené články

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora