Reklama

Do Simplea s Bankovní identitou

6. 7. 2021 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: Simplea

Pojišťovna Simplea se napojila na digitální službu BankID, a tím umožnila klientům sjednávat pojištění a přistupovat ke svým službám se stejnými údaji jako do jejich internetového bankovnictví. Tím se Simplea stala prvním českým insurtechem a obecně první pojišťovnou, který zavedl využívání metody bankovní identity.

Pojišťovna Simplea patří do finanční skupiny Partners a na Český trh vstoupila v roce 2019 s nabídkou jediného produktu – životního pojištění, u kterého ale svým klientům poskytuje garanci plnění. Teď svou službu obohatila o možnost využiti již ověřené bankovní identity bez nutnosti znovu podstupovat procesy AML a KYC při ověřování totožnosti.

„Mám velkou radost, že jsme spustili identifikaci a sjednání Simplea pojišťovny s BankID. Online proces pro poradce a jejich klienty to velmi zrychlí a zjednoduší a od toho má Simplea i své jméno“, okomentoval Petr Borkovec, ředitel finanční skupiny Partners. „Nejvíce jsem však rád, že jsme v technologiích rychlí, první i funkční. A Simplea je první pojišťovna s implementovaným BankID! A to mi potvrzuje, že jsme dali důvěru správným lidem a znovu to i potvrzuje správnost odvážné strategie vyvinout si vlastní core systém pojišťovny na míru“.

Bankovní identita je způsob identifikace klienta, kdy si společnost „přebírá“ identifikaci od banky, kde má zřízený účet. A BankID je digitální platforma, která napojení na jednotlivé banky agreguje do jedné aplikace. Pro úspěšnou integraci se stačí napojit na API BankID a máte k dispozicí ověřené bankovní identity klientů, kterým můžete důvěřovat. „Ulehčí sjednání různých produktů, kde je třeba ověřit identitu člověka, tedy že klient, který sedí u počítače, je skutečně ten, za koho se vydává,“ uvádí Martin Švec, generální ředitel pojišťovny Simplea.

V praxi to pak funguje tak, že společnost, do které se nový uživatel pokouší zaregistrovat nebo přihlásit, mu pošle odkaz směřující na stránky BankID. Tam si uživatel vybere svoji banku a přihlásí se do internetového bankovnictví. K přihlášení použije svoji standardně používanou metodu – u někoho to může být jméno, heslo a třeba SMS, někdo jiný použije mobilní klíč. V rámci bankovnictví pak zpravidla jedním klikem udělí povolení bance, aby předala příslušné osobní údaje dané společnosti. Podle typu služby to mohou být základní údaje jako je jméno, příjmení a datum narození, ale také to může být komplexní set podléhající AML požadavkům.

„Máme za sebou další fázi v digitalizaci České republiky. BankID vytváří národní standard online ověření a elektronického podpisu. Těší nás, že inovativní lídři svých oborů již BankID implementovali a nabízejí svým klientům. Věřím, že je to jen začátek dalšího rozvoje,“ uvádí Jan Blažek, člen představenstva Bankovní identita, a.s., která BankID pro firmy provozuje. Více si o pokrocích integrace BankID do firemního sektoru můžete přečíst v jeho nedávném rozhovoru s FintechCowboys.

Finanční skupina Partners plánuje expanzi na Slovensko, kde bude vystupovat pod novým brandem Simplea a plánuje vybudovat franšízovou síť bankovních a poradenských poboček Simplea Point. Simplea pojišťovna i na Slovensku bude stejně jako v ČR nabízet jednoduché životní pojištění s 99% garancí pojistného plnění. Všechny finanční produkty budou pro klienty integrovány do jednoho komplexního systému, který již brzy podpoří bankovní mobilní aplikace vyvíjená společně s projektem Partners Banky.

Zdroj: Simplea, Bankovní identita

Další doporučené články

Co letos chystá investiční konference InvestNight?

Co letos chystá investiční konference InvestNight?

InvestNight, která se koná 6. března 2024, letos slibuje pokrýt spoustu témat od nejnovějších trendů v oblasti tradičních a alternativních investic, optimalizace daní...
22. 2. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Startup CarbonPool pojišťuje „uhlíkové kredity“

Startup CarbonPool pojišťuje „uhlíkové kredity“

Pojišťovací startup CarbonPool založený třemi bývalými manažery Allianz, jehož cílem je zaručit společnostem nakupujícím uhlíkové kredity, že dostanou zaplacená povolení,...
9. 2. 2024 – Doba čtení: 2 min
Alan Pock – jak škálovat podle Investownu

Alan Pock – jak škálovat podle Investownu

Když se podíváme na první rozhovor, který jsme před několika lety dělali se začínajícím startupem Investown, zjistíme, že reálně se...
7. 2. 2024 – Doba čtení: 2 min

Julia Gorbatiuc

má dlouhodobé zkušenosti z bankovnictví, ale v poslední době dává přednost práci pro start-upy

Další články autora