Reklama

eToro nabídne téměř 30 milionům uživatelů NFT službu eToro.art

12. 4. 2022 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: eToro.art

Na začátku dubna oznámila sociální investiční síť eToro, že vstupuje do světa NFT spuštěním nového programu eToro.art, který se zaměří na podporu sbírek NFT a jejich tvůrců. NFT jsou „non-fungible tokeny“, v tomto případě unikátní digitální obrázky a obrazy, které fungují nad blockchainem.

Fond v hodnotě 20 milionů dolarů použije společnost na nákup NFT a na podporu začínajících tvůrců a projektů NFT. eToro své silné komunitě plánuje nabídnout nové cesty k objevování a využívání NFT.

Yoni Assia, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti eToro, říká:Společnost eToro vidí do budoucna obrovský potenciál v metaverzu a řadě nových digitálních aktiv. eToro má komunitu větší než 27 milionů registrovaných uživatelů, kteří chtějí mít přehled o nových a vznikajících technologiích a získat k nim i přístup. Jako pro jednu z prvních společností, která vedle tradičnějších aktiv nabízí i kryptoměny, je pro eToro přirozené, že slouží jako most, který přivádí nové uživatele k NFT a metaverzu.“

První fází programu eToro.art je představení vlastní sbírky NFT, která zahrnuje tzv. „blue chip“ projekty, jako jsou Bored Ape Yacht Club, CryptoPunks, World of Women a projekty začínajících umělců. Po vynaložení všech prostředků se díky této sbírce stane eToro jedním z předních sběratelů NFT na světě.

Kromě toho plánuje eToro podpořit začínající tvůrce a značky v nových projektech NFT. Společnost chce vložit 10 milionů dolarů do nově vznikajících projektů a působit jako strategický partner pro podporu jejich uvádění na trh v roce 2022. Projekty, které budou spolupracovat s eToro, získají řadu podpůrných služeb, jež jim pomohou uvést koncept jejich NFT projektu na trh. Pro účast v programu budou muset tvůrci vyplnit přijímací žádost na stránkách eToro.art.

Guy Hirsch, globální výkonný ředitel pro NFT ve společnosti eToro, doplňuje: „NFT spojují kulturu, technologie a investování. Jako přední platforma pro sociální investování má eToro skvělé předpoklady stát se lídrem v této oblasti a prostřednictvím nových technologií spojovat tvůrce a investory a sjednocovat komunity kolem umění.“

Společnost eToro představí svou sbírku v dubnu 2022 v muzeu současného umění The Bass v Miami na soukromé akci zaměřené na budoucnost kultury. 

Delta, aplikace pro průzkum a sledování aktiv, kterou eToro získalo v roce 2019, před pár dny také oznámila možnost sledovat vedle akcií, kryptoměn a dalších nástrojů nově také NFT.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce