Reklama

eToro vstupuje do světa kryptoměn

26. 9. 2023 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: etoro

Fintech eToro, investiční a obchodní platforma, oznámil, že získal licenci na obchodování s kryptem od kyperského regulátoru CySEC. eToro se tak stává tzv. CASP (Crypto Asset Service Provider) s možností nabídnout tyto služby v rámci EU.

Tato licence však má společnosti primárně zajistit kompatibilitu s dlouho očekávanou regulací MiCA, což bude v plném znění zřejmě na konci roku 2024. Některé části miCA však budou zřejmě platné již od půlky roku 2024.

Hedva Ber, zástupce CEO v eToro, to okomentoval: “Evropa je pro eToro klíčový region, odkud pochází většina našich uživatelů, a proto chceme pokračovat v rozšiřování naší nabídky pro evropské investory. Investice do krypta je pro ně další možnost, jak diverzifikovat svoje portfolio. Díky licenci a dohledu od CySEC bude pro nás snazší plnit vytyčené cíle v oblasti kryptoměn i v době po plné aktivaci MiCA. Nákup a obchodování s kryptem tak bude pro naše uživatele mnohem jednodušší.”

eToro v současnosti působí téměř na celém světě – asi ve 140 zemích s celkem více než 30 miliony uživatelů, a proto spadá pod dohled řady regulátorů jako je FCA (UK), ASIC (Austrálie), CySeC (Kypr), GFSC (Gibraltar), FinCen a FINRA (USA). Dříve jsme o eToro psali například zde (eToro a ESG) nebo zde (eToro očima investorky).

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce