Reklama

Finbricks chystá PSD2 Open-Banking Hackathon s odměnami ve výši 100 000 Kč

6. 3. 2023 – | Doba čtení: 2 min

midjourney

Mít 48 hodin a příležitost posunout open-banking o pěkný kus dopředu? Kdo má rád výzvy, zamíří o víkendu 21.–23. dubna 2023 do HubHubu v Paláci ARA v Praze. Finbricks, pionýr ve zjednodušování online plateb, zde totiž pořádá svůj první hackathon.

Představte si, že máte přístup k bankovním datům vašich klientů. Co byste z nich postavili?

I to je jeden z rébusů čekajících na desítky programátorů v rámci dubnového Finbricks PSD2 Open-Banking Hackathonu. Interní startup Komerční banky Finbricks integruje všechny významné banky v Česku a na Slovensku a je lídrem v zavádění moderních PSD2 plateb. Jeho technologii dnes využívají platební brány jako GoPay nebo ThePay a významní čeští e-commerce hráči.

„Odpovědné a udržitelné podnikání vnímáme v Komerční bance jako strategickou prioritu. Finbricks hackathonem chceme akcelerovat využití open-bankingu pro udržitelná řešení s pozitivním dopadem na prostředí, ve kterém žijeme,” zmiňuje Jitka Haubová, provozní ředitelka Komerční banky. Michal Vytiska, odpovědný za strategii skupiny Komerční banky, pak dodává, že „Komerční banka se chce i dále aktivně podílet na zrychlení rozvoje a formování PSD2 trhu v Česku, od kterého očekáváme významný zdroj zvýšení hodnoty pro jednotlivce i firmy”.

Potkejte na tucet mentorů ze Siesta Labs, Liftago, ČNB, Havel&Partners, KB a Techloop

Účastníci hackathonu si sáhnou na agregační open-banking platformu, která umožňuje přístup k celé škále finančních dat. Na vítězné týmy čekají peněžní výhry v hodnotě 100 tisíc korun, projektová spolupráce s Finbricks, rozhovory v médiích, pozvání do podcastu a nemalé věcné ceny.

Samotná akce se bude konat v inspirativních prostorách HubHub v Paláci ARA v centru Prahy. V pátek večer proběhne představení výzev i týmů a ti z účastníků, kteří se přihlásí jako jednotlivci, budou mít šanci přidat se k přihlášeným týmům nebo postavit vlastní. Po celou sobotu pak budou týmům k dispozici přední osobnosti českého fintechu – těšit se můžete na Tomáše Olexu z České národní banky, investora Michala Ciffru z Depo Ventures, Mikoláše Belece ze Siesta Labs, Tomáše Michálka z KB SmartSolutions, Michala Šimona z Codeac.io, Radka Domína z Liftago, designéry z Komerční banky Helenu WarausovouJana Kemzu anebo přímo Pavlu Knolovou za Finbricks. Další mentoři budou oznámeni v průběhu března.

Mezi porotci, kteří budou v neděli vybírat vítěze, potkáte výkonného ředitele Finbricks Tomáše Fílu, Martina PatákaCleverlance či Tomáše Řehoře ze Zenbase. Kromě mentorů se zde seznámíte také s partnery akce, jimiž jsou mimo jiné Komerční banka, HubHub a Cleverlance. Během akce pod patronátem Jitky Haubové a Michala Vytisky z Komerční banky budou probíhat doprovodné workshopy a samozřejmostí je catering i jóga k protažení.

Přijďte tvořit budoucnost open-bankingu, registrace je otevřena do půlnoci 7. dubna

Událost proběhne třetí dubnový víkend ve třetím patře Paláce ARA a vítá nejen celé týmy, ale i jednotlivce. Registrace je otevřena do 7. dubna, 23:59 hodin. Více informací a registrační formulář najdete na webu Finbricks.

Další doporučené články

Co letos chystá investiční konference InvestNight?

Co letos chystá investiční konference InvestNight?

InvestNight, která se koná 6. března 2024, letos slibuje pokrýt spoustu témat od nejnovějších trendů v oblasti tradičních a alternativních investic, optimalizace daní...
22. 2. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Startup CarbonPool pojišťuje „uhlíkové kredity“

Startup CarbonPool pojišťuje „uhlíkové kredity“

Pojišťovací startup CarbonPool založený třemi bývalými manažery Allianz, jehož cílem je zaručit společnostem nakupujícím uhlíkové kredity, že dostanou zaplacená povolení,...
9. 2. 2024 – Doba čtení: 2 min
Alan Pock – jak škálovat podle Investownu

Alan Pock – jak škálovat podle Investownu

Když se podíváme na první rozhovor, který jsme před několika lety dělali se začínajícím startupem Investown, zjistíme, že reálně se...
7. 2. 2024 – Doba čtení: 2 min

Barbora Vrátilová

Další články autora