Reklama

Fintech scéna ČR 2020

20. 11. 2020 – | Doba čtení: 2 min

fintech czech republic 2020_10

Před dvěma měsíci jsme vydali fintechovou mapu České republiky pro letošní rok a sešlo se nám několik podnětů, jak přehled ještě doplnit. Doplnili jsme tedy pět fintechů – Lemonero, Digitoo, Tatum, PlnáPeněženka a Turing Technology. A protože je třeba ne všichni znáte, tak si v následujícím článku můžete o každé přečíst pár základních informací.

Lemonero je chytré financování pro e-shopy, kterým umožňuje co nejrychlejší přístup k růstovému kapitálu. Ať už jde o peníze na skladové zásoby, expanzi nebo třeba marketing. Je to online platforma, která analyzuje data z různých zdrojů v reálném čase a je díky tomu schopná velmi přesně predikovat trendy budoucího vývoje. Využívá vlastní algoritmus a umělou inteligenci. Kompletní vyřízení úvěru probíhá online, nastavení objemu potřebných financí proběhne během pár minut a peníze jsou na účtu klienta do 3 pracovních dnů.

Digitoo je vychytávka pro účetní, která šetří firmám čas na rutinních účetních procesech a tím také náklady. Vše probíhá online, virtuální asistent dokáže zajistit třídění pošty, elektronické schvalování faktur, automatické zaúčtování a okamžitý reporting. Digitoo v podstatě obstará rutinní část a na kvalifikovanou účetní zbyde kontrola a optimalizace účetnictví. Díky digitalizaci a správnému nastavení procesů navíc vzniká  účetnictví bez papíru.

Tatum je jednoduchý, ale silný nástroj pro vývojáře, který umožňuje integrovat blockchain do aplikací. V Tatum věří, že blockchain je budoucnost a vývoj aplikací na blockchainu by měl být jednoduchý. K jeho využití tedy není nutná žádná rozsáhlá znalost. K vytvoření vlastní aplikace je potřeba jen API klíč, který zájemce získá po registraci. Firma původně začala jako kryptobanka a následně vytvořila blockchainovou infrastrukturu, která vytváří jednoduché rozhraní.

PlnáPeněženka je cashback portál, který za každý nákup uskutečněný přes svoje stránky vrací až 25% ceny. Registrace ke službě je zdarma a peníze zpět se připíší jako odměna za provedený online nákup. V současné době je do projektu zapojeno na 750 obchodů včetně AliExpres, Booking.com, About you, Notino, Luxor, Datart nebo Dr. Max.

TuringTechnology je technologická společnost se zaměřením na vývoj softwarových řešení pro finanční instituce a burzy. Tým programátorů, výzkumných pracovníků a datových vědců se zaměřuje na výzvy v oblasti kódování, vývoje softwaru, digitální architektury, čistý kód, podrobné uživatelské rozhraní a prostředí a navrhování inovativních řešení. Klientské vize proměňují v realitu.

fintech czech republic 2020_10

A pokud vám na našem přehledu stále něco chybí (pozorní čtenáři a fandové fintechu tam určitě něco najdou, tedy vlastně nenajdou) tak se nám ozvěte na email nebo třeba přes twitter.

Další doporučené články

Duben 2024 na FinTechCowboys

Duben 2024 na FinTechCowboys

Ať už jste v dubnu zažili nové tropické teplotní rekordy nebo vám naopak pomrzla zahrádka, ve fintechu se toho opět událo...
2. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce