Reklama

Fintechová mapa České republiky – jaro 2022: přes 100 fintechů

28. 4. 2022 – | Doba čtení: 2 min

praha
Zdroj: Dmitry Goykolov na Unsplash

Po několika měsících vám opět nabízíme aktualizovaný přehled českých fintechů. Tentokrát přinášíme změny všeho druhu – v abecedním pořadí přidáváme 4Trans, BrikApp, PalmApp, Rekenber a SAB Finance. Zároveň nám jeden fintechový projekt z přehledu vypadl a ti pozornější také najdou jednu změnu loga.

Kolik máme fintechů?

Náš přehled určitě není stoprocentně přesný. Snažíme se přidávat fintechy, které už jsou ve fázi existujícího produktu, ale současně chceme, aby to opravdu byly fintechy. Společnosti, pro něž je fintech okrajová věc (třeba různé software housy), u nás nenajdete. Aktuálně v přehledu evidujeme:

  • 7 fintechů v kategorii insurtech,
  • 4 společnosti v kategorii bankovních a fintech softwarů,
  • 4 fintechy v měnovém trhu,
  • 10 fintechových projektů v oblasti blockchainu,
  • 3 „klasické“ investiční aplikace,
  • 16 společností a projektů v kategorii účetnictví a cash flow,
  • 3 klasické crowdfundingové platformy,
  • 9 zástupců investičního crowdfundingu,
  • 12 projektů v oblasti P2P investování a půjček,
  • 13 fintechů v platbách,
  • 16 zástupců fintechu v oblasti úspor a osobních financí.
  • A na závěr máme 5 projektů v naší speciální kategorii zahraničních a bankovních fintechů.

Některé společnosti by určitě šlo zařadit do více kategorií a snad se nám do přehledu nevloudil šotek a žádná tam není dvakrát 😊 A jestli jsme to spočítali dobře, tak jsme přesáhli magickou stovku a jsme na počtu 102!!!

Koho jsme přidali

4Trans – 4Trans provádí oborově zaměřený faktoring. Specializuje se na logistiku a už teď víme, že chystají nějaké úpravy v brandu, takže se může stát, že v brzké době společnost v seznamu přejmenujeme. Více o 4trans najdete v našem rozhovoru, který můžete očekávat během nejbližších dnů.

BrikkApp – BrikkApp je crowdfundingový agregátor, který původně nabízel seznam řady evropských crowdfundingů. Nyní již umí i do některých skutečně investovat, tak uvidíme, jestli se jejich počet časem nezvětší.

PalmApp – aplikace a online služba umožňující okamžitý přístup k penězům za již odpracované hodiny. Do společnosti zainvestoval i Seed Starter České spořitelny… a ano, jedna velmi podobná služba u nás již existuje, což ale nejspíš znamená, že o tento druh benefitu je zájem.

Rekenber – další investice Seed Starteru, tentokrát jde o oblast pohledávek, které eviduje, spravuje a v ideálním případě je včasně detekuje a předchází jim. Jedná se tedy o fintech, který nabízí své služby bankám, finančním institucím nebo i jiným fintechům 🙂

SAB Finance – SAB Finance je společnost, která již funguje přes 15 let, ale díky tomu, že neustále inovuje a přináší moderní řešení, jsme je na náš přehled zařadili. Poskytuje různé druhy FX služeb – převody mezi měnami, zajištění proti kurzovému riziku, hlídání kurzů či třeba analýzu měnových párů.

Další (drobné) změny

Společnost Bondster se vydala cestou grafického faceliftu, a tak jsme do přehledu použili jejich stále ještě čerstvé logo, ale to je změna vlastně jen kosmetická. Na rozdíl od projektu Prestito, který v loňském roce ukončil činnost a jejž jsme tedy ze seznamu vyřadili.

Fintechové mapy ke stažení:

Pokud víte o dalších změnách či fintechových projektech, napište nám!

Zdroj: redakce

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora