Reklama

Flowpay se účastní Future of Finance Accelerator

4. 10. 2022 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: Photo by Joshua Sortino on Unsplash

Flowpay byl jako jediný český fintechový startup vybrán do programu Techstars, jednoho z největších světových akcelerátorů a účastní se ABN AMRO+ Future of Finance 2022 Accelerator. Program byl oficiálně zahájen 12. září v Amsterdamu a potrvá až do 8. prosince tohoto roku.

Techstars patří mezi dva největší světové akcelerátory. Jeho programem prošlo více jak 3000 firem, do kterých investuje svůj čas a prostředky již od roku 2006. Zakládá si na filozofii „zakladatel na prvním místě“ a mimo jiné také propojuje startupy s partnery a investory po celém světě. Mezi startupy, které programem prošly, se vyskytuje okolo dvaceti unicornů a spousta známých firem, jako blockchain data platform Chainalysis, e-mailová API Twilio SendGrid, globální platforma rozhodování o identitě a AML Alloy, AI cloudová platforma DataRobot, Sendbird a další. Celková tržní hodnota všech projektů Techstars se odhaduje na 71 miliard dolarů a stále roste.

Do akcelerátoru zaměřeného na fintechy se přihlásilo více jak 400 společností a Flowpay je jedním z deseti přijatých subjektů. Účast v tak prestižním programu je významná pro Flowpay nejen jako firmu, ale i jako představitele komunity českých startupů.

Účastníci Techstars ABN AMRO+ Future of Finance 2022 Accelerator

S účastníky programu se podělí o své zkušenosti partner akcelerátoru – jedna z největších bank v Nizozemsku ABN AMRO. Kromě toho se programu zúčastní v roli konzultantů více než stovka odborníků na finance, umělou inteligenci, ale i marketing a sales. Díky této příležitosti může Flowpay a další účastníci aktivně spolupracovat s klíčovými lidmi z banky a využívat networku a zkušeností mentorů z celého světa.

William Jalloul, zakladatel Flowpay, celou událost okomentoval následovně: „Jsem hrdý na to, že jsme byli vybráni do tohoto akcelerátoru zaměřeného na fintech. Ukazuje nám to, že i české startupy přitahují pozornost globálních hráčů, kteří v produktech, které vytváříme, vidí hodnotu. Techstars a ABN AMRO nám dají příležitost rozvíjet naše podnikání na mezinárodní úrovni a propojí nás s globálními partnery a investory, což je pro nás velmi přínosné.“

Williamovi a Flowpay přejeme úspěšné dokončení programů a těšíme se na zajímavé informace a poznatky, které nám přiveze z Holandska.

Zdroj: Flowpay a redakce

Další doporučené články

České fintechy na podzim 2023

České fintechy na podzim 2023

Přes prázdniny jsme bedlivě sledovali změny na české fintechové scéně a ve spolupráci s Českou fintechovou asociací jsme na náš přehled dali...
20. 9. 2023 – Doba čtení: 2 min

Julia Gorbatiuc

má dlouhodobé zkušenosti z bankovnictví, ale v poslední době dává přednost práci pro start-upy

Další články autora