Reklama

Kdo letos ovládne žebříček Deloitte Technology Fast 50?

3. 7. 2020 – | Doba čtení: 3 min

deloitte fast50

Překvapila vás společnost Deloitte v titulku našeho magazínu o Fintech firmách a startupech? Že je to společnost, co poskytuje daňové, právní, finanční poradentství a audit? Vyvedeme vás z omylu. Služby v oblasti technologického poradenství a inovací nejsou Deloitte ani trochu cizí a poptávka po nich stále více roste. A Deloitte Technology Fast 50? Soutěž, která pomáhá najít rychle rostoucí technologické firmy, oslaví letos již 21. narozeniny.

Přihlašování na letošní ročník je už v plném proudu! Mrkněte na link https://www.deloitte.cz/fast50/, kde najdete spoustu informací k minulému ročníku a registrační formulář, který můžete vyplnit až do 14. srpna 2020. Říkáte si, proč byste měli svou firmu přihlásit? Tak čtěte dále 🙂

„Cena od společnosti Deloitte byla pro náš tým výraznou vzpruhou a považujeme ji za jeden z nejvýraznějších momentů roku 2019. Nemalým dílem pak přispěla také ke zlepšení reputace naší společnosti, což se odrazilo mimo jiné při diskuzích se zahraničními prospekty.“ Uvedl Petr Dvořák, CEO společnosti Wultra, která se v minulém roce umístila na šestém místě v kategorii Rising Stars.

Deloitte Technology Fast 50 každoročně sestavuje žebříček inovativních a rychle rostoucích společností v regionu střední a východní Evropy. Loni se do soutěže přihlásilo rekordních 85 českých tech firem, z toho 33 bylo oceněno a 19 se umístilo v hlavním žebříčku Fast 50. To není zlé, že?

V první desítce se blýskly čtyři české firmy. Skvělé! Stříbrnou medaili bral Prusa Research jako nejúspěšnější česká společnost. Blindspot Solutions, zabývající se tvorbou produktů na bázi umělé inteligence, obsadili jako nováčci soutěže třetí místo v hlavní kategorii. Na deváté pozici se umístili výrobci bezdrátových systému pro lokalizaci Sewio Networks a top ten pak uzavřeli vývojáři aplikací z Applifting. Obory jsou vskutku rozmanité!

Pojďme se tedy podívat, kde je možné zazářit a jaké kategorie soutěž nabízí. Mezi ty hlavní patří:

  • Kategorie Fast 50, která oceňuje padesát nejrychleji rostoucích firem ve střední Evropě dle čtyřletého obratu
  • Rising Stars je určená pro mladší startupy s dobou dobou fungování 3 roky, tj. založené v roce 2016. Tuto kategorii loni ovládli FF Trader se svým projektem Získej účet, který umožňuje „vyhrát“ kapitál pro obchodování na forexu

Soutěž se vám líbí, vlastníte firmu, která zajímavým způsobem využívá technologie, ale nedaří se vám zaškatulkovat do jedné či druhé jmenované kategorie? Nevadí, máme další! V České republice a v celém regionu se totiž udělují ceny ve speciální kategorii Impact Stars, která navazuje na kategorii Recognition of Excellence. V té byly loni oceněny firmy Dodo, XEVOS Solutions a Pocket Virtuality. Při výrobě produktu stačí zajímavým způsobem využívat technologie a cenu máte (skoro) v kapse :-).

deloitte fast50

Michal Menšík, který se svou společností DoDo ocenění Impact Stars získal, k soutěži dodává: „Zařazení se do společnosti předních evropských technologických firem v soutěží Fast 50 bylo pro nás obrovským povzbuzením. Ohodnocení od Deloitte, celosvětově uznávané autority, nám přineslo řadu benefitů. Jako poměrně mladému startupu nám zvýšilo kredibilitu v očích našich stávajících i potencionálních obchodních partnerů. Velmi pozitivně však ocenění fungovalo i uvnitř firmy, a to jako satisfakce a jeden z faktorů employee loyalty, tak i při náborů nových talentů do našeho IT oddělení.“

A víte, co je ještě dobré? Firmy se mohou do soutěže hlásit opakovaně. Třeba společnosti Prusa Research a Kiwi.com začínaly v Rising Stars a dotáhly to až na celkové vítězství v rámci regionu.

Tak se přihlaste a třeba se potkáme na slavnostním vyhlášením výsledků. A pokud ne, určitě vás nemine reportáž z finálového večera. A že bude stát za to.

Zdroj: https://www.deloitte.cz/fast50/

Další doporučené články

Duben 2024 na FinTechCowboys

Duben 2024 na FinTechCowboys

Ať už jste v dubnu zažili nové tropické teplotní rekordy nebo vám naopak pomrzla zahrádka, ve fintechu se toho opět událo...
2. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

Eva Bartůňková

Další články autora