Reklama

Klienti Fidelity mohou nově kontrolovat svoje investice do digitálních měn

10. 8. 2017 – | Doba čtení: 2 min

Fidelity Investments začala svým zákazníkům nabízet možnost využít její webové stránky k prohlížení jejich vkladů do Bitcoinu a dalších kryptoměn držených prostřednictvím poskytovatele digitální peněženky Coinbase.

Iniciativa, kterou společnost pro správu peněz se sídlem v Bostonu otestovala na svých zaměstnancích, je ojedinělým příkladem toho, že se etablovaná společnost nabízející finanční služby skutečně zajímá o kryptoměny.

Od středy 9. srpna má většina zákazníků Fidelity možnost pověřit Coinbase, jednu z největších burz kryptoměn ve Spojených státech, aby poskytla správci fondu údaje ohledně jejich vkladů.

Fidelity Investments

Prostřednictvím tohoto kroku se chce společnost dozvědět více o digitálních měnách, které se od vytvoření Bitcoinu, nejstaršího a nejhodnotnějšího z těchto aktiv, neustále rozmáhají.

Coinbase umožňuje uživatelům nakupovat a obchodovat s Bitcoinem, stejně jako s konkurenčními měnami Ethereum a Litecoin.

„Toto je experiment s cílem dozvědět se více o tom, co jsou tato kryptoaktiva zač a jak s nimi naši zákazníci chtějí nakládat,“ řekl Hadley Stern, senior viceprezident a výkonný ředitel Fidelity Labs, oddělení společnosti pro inovace.

Mnoho velkých finančních institucí po celém světě v posledních dvou letech investovalo do blockchainu a doufají, že jim tato technologie pomůže snížit náklady a zjednodušit některé procesy. Blockchain ve své podstatě funguje jako veřejná účetní kniha transakcí, sdílená na internetu a spravovaná sítí počítačů, spíše než jako ústřední orgán.

Většina uznávaných finančních společností se prozatím vyhýbala tomu, aby byly jakkoli spojovány s Bitcoinem a kryptoměnami. Důvodem je především to, že tento sektor zůstává do značné míry neregulovaný.

Abigail Johnson, generální ředitelka Fidelity, oznámila záměr společnosti spustit integraci Coinbase už na odvětvové konferenci v květnu. Spolu s tím Johnson prozradila, že Fidelity akceptuje platby Bitcoinem ve své jídelně, a přiznala také, že experiment odhalil nedostatky tohoto způsobu placení.

I přesto ale Johnson podle svých slov v kryptoměny věří. Je tak jednou z mála zástupkyň velkých společností poskytujících finanční služby, které za digitálními měnami ještě nezabouchly dveře.

Zdroj: Reuters

Další doporučené články

Liberecká konference CryptoByte bude nabitá obsahem

Liberecká konference CryptoByte bude nabitá obsahem

Třetí ročník kryptoměnové konference CryptoByte zavítá již 4. května 2024 na půdu Technické univerzity v Liberci. Konference se v minulých ročnících zúčastnilo přes...
23. 4. 2024 – Doba čtení: 2 min
Kryptozima skončila, ale co to vlastně je?

Kryptozima skončila, ale co to vlastně je?

Obchodování s kryptoměnami začalo u bitcoinu v roce 2009, takže historie krypta a vzorce chování krypto investorů mají za sebou aktuálně jenom 15 let....
18. 3. 2024 – Doba čtení: 2 min

Miloš Sonták

Nadšenec do finančních a technologických inovací, které dokáží zjednodušit každodenní život. Pracuje více než 10 let v bankovnictví a technologických firmách…

Další články autora