Reklama

V kolébce anarchokapitalismu se zrodila česká fintechová asociace

14. 10. 2016 – | Doba čtení: 2 min

Digitální revoluce navždy změní finanční produkty i způsob, jak na ně nahlížíme. Nicméně abychom i v našich končinách dosáhli významnějšího pokroku na poli finančních inovací, je nutné, aby se fintechové start-upy spojily a sjednotily. To bylo i motto prvního setkání nově vzniklé české fintechové asociace. Ve čtvrtek, 13.10.2016, se v kolébce anarchokapitalismu – Paralelní Polis, zrodila fintechová asociace.

“Cílem asociace je přitáhnout pozornost k české fintechové scéně a to nejen na domácí scéně, ale i z pohledu zahraničních investorů”, představuje novou asociaci Michal Kratochvíl z CEO BudgetBakers, který je i jedním ze zakládajících členů.

Matěj Vácha z advokátní kanceláře Pelikán Krofta Kohoutek má představu spíše pragmatickou “Neexistuje specifická skupina, která by hájila zájmy fintechových firem na úrovni vlády či parlamentu. Chceme, aby se CEFTAS stal partnerem regulátorů a zastával aktivní roli při tvorbě a připomínkování legislativy.”

Dobrým mixem je představa Michala Šmídy, CEO Twisto.cz, posledního ze zakládájících členů asociace. Michal vnímá roli asociaci v oblasti regulace, “Velkým tématem, které před námi stojí jsou hlavně PSD2 a EET.”, zároveň ale chce celou asociaci vymanit z jejího lokálního charakteru a povýšit ji na mezinárodní úroveň, “V prvním kvartále příštího roku bychom chtěli zorganizovat mezinárodní konferenci, která by měla přinést do Česka start-upy z celého světa a nastartovat dialog i výměnu know-how.”

paralelní polis
After party v Paralelním Polis, Holešovice

Nová asociace nese název CEFTAS a v jejím čele budou stát hned dvě ženy. Tou první je Andrea Lauren, šéfka platformy Fundlift.cz a výkonná ředitelka finanční skupiny Roklen. Andrea bude zastávat roli předsedkyně představenstva. Druhou ženou bude Markéta Brabcová, která se zhostila role výkonné ředitelky.

Další doporučené články

KB SmartSolutions jede na plné obrátky

KB SmartSolutions jede na plné obrátky

Podle aktuálních statistik až 65 % bankovních institucí za poslední 3 roky vstoupilo do partnerství s fintechem a 35 % do fintechu investovalo. Avšak...
20. 1. 2023 – Doba čtení: 5 min
Prosinec 2022 na FinTechCowboys

Prosinec 2022 na FinTechCowboys

Skončil nám rok plný překvapení, z pohledu fintechu asi hlavně těch negativních – investicím se příliš nedařilo, kryptosvět si prošel pěknou...
3. 1. 2023 – Doba čtení: 3 min

Miloš Sonták

Nadšenec do finančních a technologických inovací, které dokáží zjednodušit každodenní život. Pracuje více než 10 let v bankovnictví a technologických firmách…

Další články autora