Reklama

V kolébce anarchokapitalismu se zrodila česká fintechová asociace

14. 10. 2016 – | Doba čtení: 2 min

Digitální revoluce navždy změní finanční produkty i způsob, jak na ně nahlížíme. Nicméně abychom i v našich končinách dosáhli významnějšího pokroku na poli finančních inovací, je nutné, aby se fintechové start-upy spojily a sjednotily. To bylo i motto prvního setkání nově vzniklé české fintechové asociace. Ve čtvrtek, 13.10.2016, se v kolébce anarchokapitalismu – Paralelní Polis, zrodila fintechová asociace.

“Cílem asociace je přitáhnout pozornost k české fintechové scéně a to nejen na domácí scéně, ale i z pohledu zahraničních investorů”, představuje novou asociaci Michal Kratochvíl z CEO BudgetBakers, který je i jedním ze zakládajících členů.

Matěj Vácha z advokátní kanceláře Pelikán Krofta Kohoutek má představu spíše pragmatickou “Neexistuje specifická skupina, která by hájila zájmy fintechových firem na úrovni vlády či parlamentu. Chceme, aby se CEFTAS stal partnerem regulátorů a zastával aktivní roli při tvorbě a připomínkování legislativy.”

Dobrým mixem je představa Michala Šmídy, CEO Twisto.cz, posledního ze zakládájících členů asociace. Michal vnímá roli asociaci v oblasti regulace, “Velkým tématem, které před námi stojí jsou hlavně PSD2 a EET.”, zároveň ale chce celou asociaci vymanit z jejího lokálního charakteru a povýšit ji na mezinárodní úroveň, “V prvním kvartále příštího roku bychom chtěli zorganizovat mezinárodní konferenci, která by měla přinést do Česka start-upy z celého světa a nastartovat dialog i výměnu know-how.”

paralelní polis
After party v Paralelním Polis, Holešovice

Nová asociace nese název CEFTAS a v jejím čele budou stát hned dvě ženy. Tou první je Andrea Lauren, šéfka platformy Fundlift.cz a výkonná ředitelka finanční skupiny Roklen. Andrea bude zastávat roli předsedkyně představenstva. Druhou ženou bude Markéta Brabcová, která se zhostila role výkonné ředitelky.

Další doporučené články

Miloš Sonták

Nadšenec do finančních a technologických inovací, které dokáží zjednodušit každodenní život. Pracuje více než 10 let v bankovnictví a technologických firmách…

Další články autora