NOVINKY

Před několika dny odhalil Microsoft na svém blogu plány ohledně integrace decentralizovaných ID (DID) do své aplikace Microsoft Authenticator. Dle svých vlastních slov chce společnost poskytnout nový model digitální identity, který by nebyl kontrolován žádnou z centralizovaných institucí a garantoval by zcela soukromou úschovu dat. Tím by jednotlivcům umožnil mít plnou kontrolu „nad všemi prvky (jejich) digitální identity“.

Poté, co zvážil celou řadu standardů pro decentralizované systémy identity, Microsoft oznámil, že se rozhodl, že technologie blockchainu a protokoly jsou pro tento účel „vhodné“: „Některé veřejné blockchainy (Bitcoin (BTC), Ethereum, Litecoin, abychom jmenovali několik vybraných) poskytují slušný základ pro zakořenění decentralizovaných ID, záznam DKPI operací a zakotvení ověření.“

A Microsoft jde ještě dál: do své aplikace Microsoft Authenticator plánuje přidat podporu decentralizovaných ID, aby tak mohl spravovat data ohledně totožnosti a kryptografické klíče. Aplikaci, spuštěnou v srpnu 2016, podle společnosti používají miliony lidí.

V říjnu 2017 Cointelegraph informoval, že využití systémů pro správu totožnosti založených na technologii blockchain zvažuje řada vlád po celém světě. Chtějí tímto způsobem převést kontrolu nad daty, která byla do té doby v režii vlád nebo společností, do rukou jednotlivých občanů.

Zdroj: Cointelegraph