Reklama

Nová fintechová služba: finanční ochránce Patron GO

3. 5. 2021 – | Doba čtení: 3 min

Na české fintechové scéně se po delší době objevuje opravdová inovace. Finanční antivirus pojmenovaný Patron GO od společnosti Antivirus s.r.o. je mobilní aplikace, která provádí analýzu pravidelných plateb. A hledá příležitost k úsporám či zlepšení konkrétních služeb. V první fázi se zaměřuje na tyto oblasti: finance, energie a telekomunikační služby. Aplikace Patron GO je zdarma ke stažení na App Store i Google Play.

Aplikace aktuálně podporuje stažení transakcí z těchto bank Air bank, Banka Creditas, Equa bank, Fio banka, Komerční banka, Moneta Money Bank, Raiffeisenbank, UniCredit Bank, ČSOB a české spořitelny. Toto pořadí píšeme přesně, jak jsou uvedené v aplikaci. Nejsou setříděny zcela, jak bychom v České republice čekali, ale nevadí. Ovšem pozor – Patron GO také podporuje Revolut! Alespoň je v nabídce bank, které lze do apky připojit (zatím jsme propojení nezkoušeli).

Češi se nevyznají v nastavení finančních, energetických a telekomunikačních služeb. Platí tak více, než by museli a každý měsíc svou peněženku ochudí až o 2 500 korun. Nyní si ale mohou do svých telefonů stáhnout finanční antivirus Patron GO. Ten hlídá finanční zdraví rodinných rozpočtů – najde předražené platby a s pomocí nonstop dostupného on-line specialisty je pomůže snížit.

Podle dostupných průzkumů se Češi nezajímají o své finance – jen 37 % lidí ví, kolik a za co konkrétně jejich domácnost každý měsíc zaplatí. „Lidé financím nerozumí a ani rozumět nechtějí. Nabídka na trhu je široká a často i záměrně velmi komplikovaná. Mnoho Čechů má pak problémy se v ní orientovat,“ uvádí Jiří Paták, spoluzakladatel projektu finančního antiviru Patron GO. Například smluvním podmínkám pojištění nerozumí více než třetina populace, v úvěrech na bydlení se orientuje jen necelá polovina a další třetina vůbec netuší, že by mohla změnou dodavatele energií ušetřit. „Výsledkem je 25 až 35 miliard korun ročně, které Čechům z účtů doslova zmizí,“ vysvětluje Jiří Paták.

Češi by rádi více šetřili, a to především v souvislosti se současnou nejistou ekonomickou situací, kdy se čtvrtina lidí bojí ztráty práce. Neví ale jak na to. „Pandemie akcelerovala neochotu lidí chodit na pobočky a osobně řešit nastavení služeb. On-line srovnávače zase mnohdy vyžadují vyplnění sáhodlouhých formulářů. Jedna instituce, která by uměla vše vyřešit na jednom místě navíc zatím neexistovala. To se teď ale změní,“ říká Lukáš Vršecký, CEO finančního antiviru Patron GO, který nyní přichází na trh.

Unikátní aplikace Patron GO po instalaci na mobilní telefon naskenuje platby a majiteli vypíše, za co všechno by mohl platit méně. V první fázi se zaměří na oblast financí, energií a telekomunikačních služeb, časem její autoři plánují rozšíření i na další služby a nákupy.

Finanční antivirus zkontroluje platby, nápravu sjedná on-line specialista
Antivirus Patron GO funguje na principu pasivního náhledu na bankovní účet, kde pomocí speciálního algoritmu identifikuje předražené, ale zároveň i nebezpečné transakce, typicky rychlé půjčky. Hlídá tak finanční zdraví komplexně. Identifikované platby pak označí jako viry a majitele účtu na ně upozorní.

„Finanční antivirus Patron GO je pasivním nástrojem, nemá tedy žádnou možnost na účet vstoupit či s ním manipulovat. Ostatně stejně jako jiné finanční služby a instituce, je i tato služba licencovaná a kontrolovaná,“ upřesňuje Lukáš Vršecký.

Pokud bude uživatel aplikace chtít viry odstranit, u jednodušších služeb mu bude stačit pár kliků. V případě složitějších záležitostí, jako je třeba pojištění, pak bude propojen se specialistou přímo v aplikaci. Ten mu doporučí službu, která bude srovnatelná a přitom levnější, než ta stávající. Zároveň může pomoci najít takovou službu, která bude nejen stát méně, ale bude svým rozsahem výhodnější. Uživatel přitom vše vyřeší on-line ve svém mobilu. „Aplikace přináší další výhodu – lidé nebudou vystaveni nežádoucím marketingovým nabídkám či dokonce prodeji. Našim cílem je totiž opravdu jen lépe nastavit Čechům platby,“ dodává Lukáš Vršecký. Od samotného startu je více než 100 expertů připraveno uživatelům aplikace Patron GO pomáhat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

náhled z aplikace
patrongo.com

Jak finanční antivirus Patron GO funguje?
– Nainstalujete si finanční antivirus Patron GO do svého mobilního telefonu.
– Propojíte aplikaci se svým bankovním účtem, aby mohla analyzovat platby.
– Patron GO vyhledá na vašem účtu „finanční viry“ a upozorní vás na ně.
– Sami se rozhodnete, zda daný vir chcete vyřešit.
– U jednodušších služeb odstraníte viry sami, u těch složitějších se propojíte se specialistou přímo v aplikaci skrze chat.
Patron GO vám vždy garantuje jednu z následujících možností:
– Zaplatíte za stejnou službu méně.
– Za stejné peníze dostanete lepší službu.
– Získáte lepší službu, za kterou budete dokonce platit méně.
Nikdy nebudete platit více. Patron neprodává, Patron zlevňuje.

Zdroj: tisková zpráva, patrongo.com

Další doporučené články

Duben 2024 na FinTechCowboys

Duben 2024 na FinTechCowboys

Ať už jste v dubnu zažili nové tropické teplotní rekordy nebo vám naopak pomrzla zahrádka, ve fintechu se toho opět událo...
2. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce