Reklama

Nové knihy na téma blockchainu a kryptoměn, které by ve vaší knihovně určitě neměly chybět

21. 12. 2017 – | Doba čtení: 3 min

Vánoce jsou tady a s nimi i čas odpočinout si od práce a věnovat se zase chvíli koníčkům. Patří-li mezi ty vaše blockchain a digitální měny a k tomu všemu ještě nepohrdnete dobrou knihou, máte ještě pár dní na to přidat na seznam svých přání pro Ježíška pár položek.

Kryptoměny letos získaly nejen na popularitě, ale také na hodnotě. Tržní kapitalizace všech kryptoměn dohromady dosáhla v prosinci rekordní hodnoty více než 445 miliard amerických dolarů. Bitcoin, nejsilnější digitální měna, nedávno vyletěl až nad hodnotu 16 tisíc dolarů, a jeho tržní kapitalizace dnes přesahuje 281 miliard dolarů, což reprezentuje více než 60 % z celkového trhu kryptoměn.

Digitální měny nabývají na důležitosti a povinností profesionálů ve finančnictví a fintechu se tak stává držet s tímto neustále rostoucím sektorem krok. Na následujících řádcích vám představíme osm nově vydaných knih, které se zabývají technologií blockchainu, kryptoměnami a Bitcoinem.

Cílem knihy Ethereum: A Deep Dive Into Ethereum je poučit čtenáře o světě Etherea, míří přitom na ty, kteří už o síti mají nějaké povědomí. Vysvětluje, jak systém funguje, a pomáhá čtenáři porozumět tomu, co tato technologie vlastně přináší.

Kniha s předlouhým názvem podává základní a zároveň velmi obsáhlé informace pro ty, kteří se nechtějí honit za duhou, ale touží po tom vystavět dlouhodobě výdělečný byznys v některé z oblastí kryptoměn: od těžby po investování. Čtenáře chce seznámit s různými způsoby vydělávání peněz na trhu s digitálními měnami, s tím, jaké informace budou před samotnou investicí potřebovat, jak si vytvořit osobní strategii a vystavět byznys založený na kryptoměnách.

Cílem knihy je pomoci čtenářům zorientovat se v blockchainovém světě a naučit je, jak investovat do nově vznikajících aktiv.

Kniha dává k dispozici rámec pro průzkum a ohodnocení kryptoaktiv, představuje techniky pro řízení portfolia, které mají vést k maximalizaci výnosů a minimalizaci rizika, ale také historický kontext a tipy pro zvládání nevyhnutelných bublin a mánií. Je také praktickým průvodcem na burzách, v peněženkách, na kapitálových trzích a primárních nabídkách mincí (initial coin offerings – ICOs). V neposlední řadě se snaží předpovědět, jak může technologie blockchainu narušit stávající portfolia.

Kromě toho, že nabízí chytré investiční strategie, pomáhá kniha také porozumět tomu, jak byla tato aktiva vytvořena, jak fungují a jak se uprostřed blockchainové revoluce dál vyvíjejí.

Témata, která kniha pokrývá, zahrnují těžbu, investování a obchodování s digitálními měnami, Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple a Dash porozumění, technologii blockchainu, peněženkám a digitálním tržištím, stejně jako detaily o některých z hlavních kryptoměn.

Čtenáři jsou nejprve seznámeni s konceptem kryptoměny a jsou jim vysvětleny výhody a rizika, které jsou s nimi spojeny. Následně jim autor prozradí pět tajných tipů, kterými by se při investování do digitálních měn měli řídit.

Kniha pokrývá základy trhů s digitálními měnami, věnuje se důležité terminologii kryptoměn a také benefitům, rizikům a dalším tématům.

Cílem knihy není ponořit se do hloubek matematického čarodějnictví požívaného při kódování aplikací založených na blockchainu, má spíše sloužit jako úvod k širší architektuře a pojmovému pozadí, které za technologií stojí.

Kniha zaujímá praktický přístup, zkoumá, jak je blockchain využíván v reálném světě, omezení technologie a výzvy, stejně jako budoucnost blockchainu.

Mastering Bitcoin for Dummies je další knihou Alana T. Norman. Kniha pokrývá všechno, co je třeba vědět, než se pustíme do Bitcoinu. Čtenářům chce pomoci porozumět technologii blockchainu a bitcoinovým transakcím, naučit je, kde skladovat bitcoiny, jak si vybrat bezpečnou peněženku, jak Bitcoin nakupovat, jak do něj investovat.

Vysvětluje principy těžby Bitcoinu a to, jak přijmout a začít využívat Bitcoin jako součást byznysu. Autor se dělí také o zajímavá fakta související s touto digitální měnou a o odborné tipy.

V knize Attack of the 50 Foot Blockchain David Gerard popisuje původ Bitcoinu, další kryptoměny, včetně Etherea, které se díky němu zrodily, mánii primární nabídky mincí, kryptobublinu roku 2017 a snahy aplikovat blockchain a „chytré kontrakty“ (smart contracts) do byznysu.

V knize je dobře popsána historie blockchainu a také případová studie využití technologie v hudebním průmyslu.

Vybírat je z čeho a fanoušci kryptoměn se tak o letošních Vánocích určitě nudit nebudou. Na kterou z knih si brousíte zuby vy? Dejte nám vědět na @fintechcowboys. Veselé Vánoce!

Další doporučené články

Liberecká konference CryptoByte bude nabitá obsahem

Liberecká konference CryptoByte bude nabitá obsahem

Třetí ročník kryptoměnové konference CryptoByte zavítá již 4. května 2024 na půdu Technické univerzity v Liberci. Konference se v minulých ročnících zúčastnilo přes...
23. 4. 2024 – Doba čtení: 2 min
Kryptozima skončila, ale co to vlastně je?

Kryptozima skončila, ale co to vlastně je?

Obchodování s kryptoměnami začalo u bitcoinu v roce 2009, takže historie krypta a vzorce chování krypto investorů mají za sebou aktuálně jenom 15 let....
18. 3. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce