Reklama

Ohio přijímá platby daní v Bitcoinu, je prvním americkým státem

30. 11. 2018 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: The concept of an encrypted Internet connection.

Podniky v Ohiu teď mohou platit svoje daně v Bitcoinu, americký stát se tak stal prvním, který oficiálně akceptuje kryptoměnu.

Společnosti, které chtějí participovat na programu, se mohou k platbě kryptoměnami zaregistrovat na OhioCrypto.com, a to ať už tímto způsobem chtějí platit daně z prodaných cigaret nebo ty odváděné za zaměstnance.

Bitcoinový program, jehož otcem je stávající státní pokladník Josh Mandel, má být vyjádřením státních ambicí prezentovat se v technologicky přívětivějším světle.

Už teď má Ohio v Columbu jakýsi technologický hub, domov Drive Capital, jednoho z největších fondů s rizikovým kapitálem na středním západě. A Cleveland (město kdysi nazývané „chyba na jezeře“) se snaží přetvořit v kryptoměnovém obrazu ve snaze přejmenovat se na „Blockland“.

Jestli bude chtít někdo využít nově nalezené touhy Ohia po digitálních měnách, je diskutabilní.

Ostatní státy v okolí Ohia – Arizona, Georia a Illinois – také přijímání kryptoměn pro placení daní zvažovaly, tato iniciativa se ale nikdy nedostala za hranici státní legislativy.

Na inovativních platbách daní Ohio pracuje se startupem pro kryptoměnové platby Bit Pay, který bude Bitcoin směňovat za dolary.

Zdroj: TechCrunch

Další doporučené články

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Letní prázdniny se nám přehouply do druhé poloviny, ale ve fintechu nic jako prázdniny neexistuje, proto vám i tentokrát shrneme nejzajímavější...
3. 8. 2022 – Doba čtení: 2 min
Červen 2022 na FinTechCowboys

Červen 2022 na FinTechCowboys

Mohlo by se zdát, že v červnu se toho ve světě fintechu moc nedělo, ale opak je pravdou. Objevily se zajímavé...
3. 7. 2022 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce