Reklama

Ohio přijímá platby daní v Bitcoinu, je prvním americkým státem

30. 11. 2018 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: The concept of an encrypted Internet connection.

Podniky v Ohiu teď mohou platit svoje daně v Bitcoinu, americký stát se tak stal prvním, který oficiálně akceptuje kryptoměnu.

Společnosti, které chtějí participovat na programu, se mohou k platbě kryptoměnami zaregistrovat na OhioCrypto.com, a to ať už tímto způsobem chtějí platit daně z prodaných cigaret nebo ty odváděné za zaměstnance.

Bitcoinový program, jehož otcem je stávající státní pokladník Josh Mandel, má být vyjádřením státních ambicí prezentovat se v technologicky přívětivějším světle.

Už teď má Ohio v Columbu jakýsi technologický hub, domov Drive Capital, jednoho z největších fondů s rizikovým kapitálem na středním západě. A Cleveland (město kdysi nazývané „chyba na jezeře“) se snaží přetvořit v kryptoměnovém obrazu ve snaze přejmenovat se na „Blockland“.

Jestli bude chtít někdo využít nově nalezené touhy Ohia po digitálních měnách, je diskutabilní.

Ostatní státy v okolí Ohia – Arizona, Georia a Illinois – také přijímání kryptoměn pro placení daní zvažovaly, tato iniciativa se ale nikdy nedostala za hranici státní legislativy.

Na inovativních platbách daní Ohio pracuje se startupem pro kryptoměnové platby Bit Pay, který bude Bitcoin směňovat za dolary.

Zdroj: TechCrunch

Další doporučené články

Liberecká konference CryptoByte bude nabitá obsahem

Liberecká konference CryptoByte bude nabitá obsahem

Třetí ročník kryptoměnové konference CryptoByte zavítá již 4. května 2024 na půdu Technické univerzity v Liberci. Konference se v minulých ročnících zúčastnilo přes...
23. 4. 2024 – Doba čtení: 2 min
Kryptozima skončila, ale co to vlastně je?

Kryptozima skončila, ale co to vlastně je?

Obchodování s kryptoměnami začalo u bitcoinu v roce 2009, takže historie krypta a vzorce chování krypto investorů mají za sebou aktuálně jenom 15 let....
18. 3. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce