Reklama

One River chce nabízet Bitcoiny s neutrální uhlíkovou stopou

27. 5. 2021 – | Doba čtení: < 1

bitcoin
Zdroj: André François McKenzie na Unsplash

Společnost pro správu aktiv One River požádala o regulační schválení, aby nabídla bitcoinový ETF fond, který by byl uhlíkově neutrální prostřednictvím nákupu uhlíkových povolenek. Energetická zátěž, kterou Bitcoin generuje je v poslední době velké téma. Jestliže před rokem se říkalo, že spotřeba energie při těžbě nových bitcoinů se rovná energetické spotřebě Dánska, tak letos se již mluví o srovnání s Argentinou nebo Švédskem.

Carbon Neutral Bitcoin Trust, jak by se produkt jmenoval, bude zohledňovat současné spotové ceny uhlíkových povolenek potřebných k vyrovnání odhadované uhlíkové stopy, která se přičítá každému bitcoinu. Žádost byla podána u americké Komise pro cenné papíry a burzy a fond bude zalistován na burze v New Yorku.

Prostřednictvím partnerství se společností Moss Earth se sídlem v Uruguayi by fond koupil tokeny MCO2, které představují certifikované snížení emisí skleníkových plynů. Společnost Moss Earth za získané peníze zachovává a nebo přímo obnovuje biodiverzitu amazonských pralesů. V posledních 8 měsících tak pomocí prodeje MCO2 tokenů na tuto činnost šlo více než 10 milionů dolarů.

Tokeny MCO2 vydané Mossem jsou aktiva šifrovaná a tokenizovaná pomocí technologie blockchainu a jsou uložena v registru spravovaném společností Verra. Společnost ovšem nefunguje pouze na B2B bázi, ale má otevřenou aplikaci, kde se může zaregistrovat skoro každý a přispět na snížení osobní uhlíkové stopy.

Mnoho firem v USA požádalo o nabídku bitcoinového ETF, protože institucionální zájem o BTC se zvyšuje, ale žádná z nich ještě nebyla schválena. A spotřeba energie bitcoinu je v poslední době horkým tématem, přičemž mnoho firem naznačuje plány na těžbu BTC ekologicky šetrnými způsoby.

Zdroj: bitcoinmagazine.com, mco2token.moss.earth, coindesk.com

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce