Reklama

One River chce nabízet Bitcoiny s neutrální uhlíkovou stopou

27. 5. 2021 – | Doba čtení: < 1

bitcoin
Zdroj: André François McKenzie na Unsplash

Společnost pro správu aktiv One River požádala o regulační schválení, aby nabídla bitcoinový ETF fond, který by byl uhlíkově neutrální prostřednictvím nákupu uhlíkových povolenek. Energetická zátěž, kterou Bitcoin generuje je v poslední době velké téma. Jestliže před rokem se říkalo, že spotřeba energie při těžbě nových bitcoinů se rovná energetické spotřebě Dánska, tak letos se již mluví o srovnání s Argentinou nebo Švédskem.

Carbon Neutral Bitcoin Trust, jak by se produkt jmenoval, bude zohledňovat současné spotové ceny uhlíkových povolenek potřebných k vyrovnání odhadované uhlíkové stopy, která se přičítá každému bitcoinu. Žádost byla podána u americké Komise pro cenné papíry a burzy a fond bude zalistován na burze v New Yorku.

Prostřednictvím partnerství se společností Moss Earth se sídlem v Uruguayi by fond koupil tokeny MCO2, které představují certifikované snížení emisí skleníkových plynů. Společnost Moss Earth za získané peníze zachovává a nebo přímo obnovuje biodiverzitu amazonských pralesů. V posledních 8 měsících tak pomocí prodeje MCO2 tokenů na tuto činnost šlo více než 10 milionů dolarů.

Tokeny MCO2 vydané Mossem jsou aktiva šifrovaná a tokenizovaná pomocí technologie blockchainu a jsou uložena v registru spravovaném společností Verra. Společnost ovšem nefunguje pouze na B2B bázi, ale má otevřenou aplikaci, kde se může zaregistrovat skoro každý a přispět na snížení osobní uhlíkové stopy.

Mnoho firem v USA požádalo o nabídku bitcoinového ETF, protože institucionální zájem o BTC se zvyšuje, ale žádná z nich ještě nebyla schválena. A spotřeba energie bitcoinu je v poslední době horkým tématem, přičemž mnoho firem naznačuje plány na těžbu BTC ekologicky šetrnými způsoby.

Zdroj: bitcoinmagazine.com, mco2token.moss.earth, coindesk.com

Další doporučené články

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Letní prázdniny se nám přehouply do druhé poloviny, ale ve fintechu nic jako prázdniny neexistuje, proto vám i tentokrát shrneme nejzajímavější...
3. 8. 2022 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce