Přes finGOOD.cz půjde brzy investovat do firem i z mobilu

28. 4. 2021 – | Doba čtení: 3 min

fingood tým
Zdroj: finGOOD.cz

Crowdfundingová platforma finGOOD zažila úspěšný rok 2020. V očekávání, že letošní rok bude následovat další růst, pak posiluje tým. A také chystá produktové a aplikační novinky, které umožní investovat do českých firem téměř odkudkoli. SME, tedy malé a střední firmy, mají poněkud obtížnější přístup k investičnímu kapitálu, který by mohly využít pro svůj růst. Často nezapadnou do klasických bankovních škatulek, přestože jejich byznys dává smysl a z toho důvodu jsou dlouhodobě podfinancované.

V posledních letech se však financování v tomto segmentu snaží disruptovat P2B (peer-to-business) investiční platformy, které umožňují individuálním investorům investovat do českých firem napřímo s vidinou velmi zajímavého výnosu. 

Na byznys SME firem se dívají většinou mnohem širší optikou a dovedou vzít v potaz i jiné parametry, než je výsledovka a objem přislíbených zakázek.

Jednou z těchto (ryze českých) investiční platforem je finGOOD.cz, který za minulý rok hlásí rekordní růst o stovky procent a nepolevuje ani v prvním kvartále 2021. Cílem je v tomto roce profinancovat podnikatelské úvěry v hodnotě 400 – 500 milionů korun a investorům tak vydělat až 40 milionů.

“Stále zaznamenáváme rostoucí počet firem, kterým se i navzdory turbulentní době daří a mají potenciál vyrůst. A k tomu potřebují kapitál, kterým jim jejich banka nyní neumí nebo nechce poskytnout. Díky tomu, že FinGOOD je multioborový, může si u nás investor vybírat z investičních příležitostí od tradičního developmentu staveb, přes dopravní a výrobní společnosti až po moderní e-commerce projekty. Přihlášený investor u každé investice vidí přísnou, ale férovou analýzu rizik a podrobné výsledky společnosti.” říká Vít Hutař, CMO platformy finGOOD.cz.

Novinky pro rok 2021

Rychlý růst platformy si vyžádal i zásadní posílení týmu, z čehož vytěží hlavně samotní investoři. Ve finGOODu pracují intenzivně na vlastní investiční aplikaci, která má podnikatelům usnadnit předávání potřebných podkladů a investorům umožní pohodlnější investování “z kapsy”.

“Dnešní investor je zvyklý vše řídit ze svého mobilu – je to pohodlné a rychlé. Aplikace pro P2B crowdfundingové investování v ČR však chybí a těšíme se, až investorům tuto možnost nabídneme, navíc v moderním a přehledném hávu” dodává CTO plaftormy finGOOD Michal Weiser.

Michal Weiser

Dalším důležitým krokem jsou investorské peněženky zásadně usnadňující reinvestování peněz, které nyní investoři získávají v měsíčních splátkách na svůj bankovní účet. 

“Díky investorskému účtu s virtuální peněženkou uvidí investoři přehledně všechny transakce a pohodlně budou moci reinvestovat své peníze a dosáhnout tak žádoucího a velmi efektivního složeného úročení. ” dodává Weiser.

Investoři se už nyní mohou těšit z novinek a změn, které proběhly nedávno: zásadní posílení infrastruktury a postupné nasazování nové verze webu, který při spuštění nových investičních příležitostí ustojí nápor návštěvníků a zamezí výpadkům. V neposlední řadě také zásadní zjednodušení registračního a ověřovacího procesu, což je kvůli regulacím typickým neduhem u tohoto typu služeb.

Kde se vzal investiční crowdfunding?

Jedná se o způsob financování projektů, kdy se větší počet jedinců skládá na půjčku určitému subjektu. Tuto půjčku splácí příjemce financí spolu se sjednaným úrokem a z pohledu investora se tak jedná o profitabilní investici.

P2P nebo-li peer to peer je označením situace, kdy lidé jakožto individuální investoři půjčují jednotlivcům, P2B (či peer to business) pak investici jednotlivých investorů do společností, které kapitál využijí pro další rozvoj svého podnikání.

Kvůli zvýšení právní ochrany, pohodlí a zjednodušení pro obě strany transakce začaly vznikat platformy, které dávají prostor pro setkání investorů a investovaných, ať už se jedná o jednotlivce nebo společnosti.

Zdroj: redakce a finGOOD.cz

Další doporučené články

Nová konference o digitálních aktivech v Praze

Nová konference o digitálních aktivech v Praze

„Digitální aktiva pro bankovnictví a finance“ je konference pořádaná 5. listopadu v Praze, kam se sjedou přední odborníci a lídři z oblasti správy aktiv v bankovnictví,...
27. 9. 2024 – Doba čtení: 2 min
Po platebních prstenech přichází platební náramky

Po platebních prstenech přichází platební náramky

mBank, Mastercard a Niceboy přináší další platební doplněk – tentokrát v podobě náramku dostupného v sedmi variantách. Náramky fungují pouze s platebními kartami Mastercard...
23. 9. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Přispět, či nepřispět – toť otázka

Přispět, či nepřispět – toť otázka

České fintechy se do bulvárních plátků dostávají zcela výjimečně. Před lety to byla nechvalně známá tokenizační firma s poněkud nesmyslným názvem...
16. 9. 2024 – Doba čtení: 5 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce