Reklama

Proplat.to ve třetím roce svého fungování profinancovalo faktury za více jak 300 milionů korun

7. 1. 2022 – | Doba čtení: 2 min

I v době prudkého nástupu inflace je okamžitá úhrada vystavené faktury výhodné a velmi rychlé řešení, jak získat obratem dostupnou hotovost pro malé a střední podniky a podnikatele. Dá se říct, že platformám na rychlé proplácení faktur se nebývale daří. I jedna z nejmladších – Proplat.to pokračuje v dynamickém růstu i v roce 2021 a svým partnerům profinancovala již více než sedm a půl tisíce faktur.

Novinky na Proplat.to

Platformy, které umožňují rychlé proplácení faktur, obecně musí mít velmi dobře vyřešenou automatizaci, protože v tomto případě hraje velkou roli čas. Čím dříve se faktura proplatí, tím lépe pro odběratele služby (konkrétní firmu, která nemůže nebo nechce čekat na 30tidenní splatnost faktury).

Platforma v závěru roku 2021 tak pro spolupracující dodavatele zprovoznila hromadné nahrávání faktur z online účetních systémů, nebo i z klasických PC aplikací, které umožňují export dat ve formátu ISDOC+PDF.

Druhou novinkou, tentokrát pro P2P investory, je investiční automat, který umožňuje plnohodnotné řízení jejich vybraného portfolia. Platforma nabízí komplexní možnosti, jak investiční automat nakonfigurovat.

Obě dvě skupiny partnerů Proplat.to tak dostávají k dispozici další kvalitativně vyšší verze prostředí ve kterém realizují své aktivity.

Růst o desítky procent

I díky neustálé inovaci aplikace se provozovatel, společnost Money store s.r.o. může pochlubit meziročním nárůstem obratu, který již na začátku čtvrtého kvartálu roku 2021 významně překonal hranici 300 milionů korun. Služby spot faktoringu jsou nyní poskytovány trvale rostoucí skupině více než 1 300 dodavatelů i odběratelů.

Zdroj: proplat.to

Dynamiku růstu pak dokládá i celkový objem více než 7 500 aukcí faktur, který překročil v meziročním srovnání 140%. Každý den pak v nabídce přibývají desítky nových faktur. Na již uhrazených fakturách pak překročil celkový výnos pro investory částku 5,5 milionu Kč a skupina investorů využívající tuto P2P investiční platformu se může těšit z průměrného úroku, který v závěru roku 2021 atakoval úroveň 14,30% p.a. Vzhledem k rostoucím úrokovým sazbám úvěrů na bankovním trhu lze předpokládat, že zájem o alternativní financování pro malé a střední podnikání bude růst i v roce 2022.

Zdroj: tisková zpráva proplat.to

Další doporučené články

Duben 2024 na FinTechCowboys

Duben 2024 na FinTechCowboys

Ať už jste v dubnu zažili nové tropické teplotní rekordy nebo vám naopak pomrzla zahrádka, ve fintechu se toho opět událo...
2. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce