Reklama

RONDA INVEST zlepšuje platební podmínky pro klienty, představuje PAYMONT

1. 8. 2022 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: Photo by Mel Poole on Unsplash

RONDA INVEST převádí klientské účty z RONDA FINANCE na sesterskou společnost PAYMONT UAB. Dobrých důvodů k tomu má hned několik. Stávající společnost pro finanční služby RONDA FINANCE je poskytovatel platebních služeb malého rozsahu a licence jí umožňuje provádět transakce pouze do určitého objemu, který již RONDA INVEST pro rostoucí počet investorů nestačí.

Co si RONDA INVEST slibuje od nového partnerství? Služba PAYMONT přinese zvýšení komfortu pro uživatele, urychlí transakce a rozšíří poskytované služby, například o víceměnové účty a možnost směny měn. Zároveň umožní jednotná evropská licence společnosti PAYMONT obsluhovat klienty v rámci celé Evropské unie a poslouží tak i rostoucímu počtu zahraničních klientů, kteří investují v eurech. Kvalitnějších služeb bude docíleno i díky připravovanému napojení společnosti PAYMONT na zúčtovací systém Litevské centrální banky CENTROlink.

Litva se v roce 2004 připojila k Evropské unii a od té doby přitahuje velké množství technologických institucí, stejně tak i úspěšně se rozvíjející startupy. Mezi nimi se objevila velká část z oblasti fintechu a  po boku technologických gigantů, jako je Google, zde podnikají významné společnosti jako Western Union, Nasdaq, IBM, AIG.

PAYMONT UAB stejně jako RONDA FINANCE je členem skupiny RONDA HOLDING, a. s., již od roku 2017. Po převodu účtů a prostředků do společnosti PAYMONT proto zůstávají klientské smlouvy dříve uzavřené se společností RONDA FINANCE i nadále platné. Není tedy potřeba podepisovat novou smluvní dokumentaci. Pro vstup do internetového bankovnictví společnosti PAYMONT zůstávají klientům i stávající přihlašovací údaje.

K právní účinnosti tohoto převodu dojde na základě smlouvy o prodeji části obchodního závodu RONDA FINANCE, a. s., společnosti PAYMONT UAB. Předpokládaný termín převodu je na podzim roku 2022.

Zdroj: Paymont, tisková zpráva RONDA INVEST

Další doporučené články

Julia Gorbatiuc

má dlouhodobé zkušenosti z bankovnictví, ale v poslední době dává přednost práci pro start-upy

Další články autora