Reklama

Rozhovor s Janem Krasňanem o bitcoinu a high-tech audio v podání Sexy Fusion

Při poznávání té thajské jsme narazili na zajímavý produkt z české dílny. Nejedná se o fintechový startup, ale o high-tech audio systém, nazvaný Sexy Fusion „History Edition“.

20. 6. 2018 – | Doba čtení: 3 min

Posledních pár měsíců bylo ve znamení objevování světové fintechové scény. Při poznávání té thajské jsme narazili na zajímavý produkt z české dílny. Nejedná se o fintechový startup, ale o high-tech audio systém, nazvaný Sexy Fusion „History Edition“.

Jde o luxusní audio systém, který je však k dispozici pouze za bitcoin. Využili jsme osobního setkání a autora konceptu, Jana Krasňana, jsme se zeptali na pár otázek.

Honzo, mohl bys našim čtenářům ve stručnosti říct něco o svém díle, „Sexy Fusion“?

Sexy Fusion je česká značka exkluzivních designových audio systémů s vlastním vývojem a ruční výrobou. V rámci našeho produktového portfolia jsme chtěli nabídnout něco originálního, co bude tvořit naprostou světovou špičku. Zrodil se koncept „Historické edice“, jejíž design využívá dřeva z 800 roků staré olivy, která 30 let vysychala a čekala na své zpracování v dílně.

Reprosoustavy jsme vybavili tou nejlepší elektronikou. Takto vzniklá kombinace historie a nejmodernějších technologií si zasloužila spojení s něčím, co tu v lidských dějinách ještě nebylo. A to jsme našli právě v bitcoinu.

Na hradě Kost, kaple Sv. Anny

Proč ses rozhodl prodávat tento produkt pouze za bitcoiny?

Řada firem loni neodolala nárůstu popularity kryptoměn a nabízí své produkty či služby také za bitcoiny. Bitcoin je ovšem jen další alternativa platby k fiat měnám (pozn. měnám s nuceným oběhem). My jsme šli o krok dále a možnost platit pouze bitcoinem odráží náš respekt k této finanční inovaci, která byla svým významem přirovnána k objevu zemědělství. Tento krok nám přinesl další světové prvenství – jsme první a dosud jediný výrobce zakázkového designového audia, který svůj produkt nabízí pouze za bitcoin.

V případě, že by naše čtenáře tento high-tech kousek zaujal, kde si jej mohou prohlédnout?

Sexy Fusion „History Edition“ byla koncem loňského roku k vidění a slyšení v Národním technickém muzeu v Praze, Národní galerii v Praze a restauraci Oblaca při akci Czech TOP 100. Po předchozí domluvě je možné navštívit showroom v prostorách Insight Home, který sídlí na adrese Na Usedlosti 979/10 na Praze 4 (tel. 735 000 730). Kdo to má blíže do Brna, ať se přijde pokochat dalším unikátem – čalouněnou edicí Sexy Fusion „Vespera Edition 2018“. K vidění je ve Vespera Design na ulici Heršpická 11d (tel. 606 067 949).

A na čem pracuješ teď?

Snažíme se neustále přicházet s něčím novým, co nenabízí nikdo jiný na světě. Můžu prozradit to, že momentálně s jednou globální firmou pracujeme na řešení, které reaguje na přání návštěvníků designových veletrhů a našim reprosoustavám přinese další prvenství. Slavnostní představení veřejnosti očekáváme ještě během tohoto roku.

Národní technické muzeum v Praze, vedle lineárního urychlovače částic

Poznali jsme tě v Thajsku, byla to náhoda, anebo tady máš základnu?

Delší pobyt v Asii byl pracovní s prvky zasloužené relaxace. Nelze ignorovat tamější rychle se rozvíjející zájem o exkluzivní produkty s kvalitní výrobou v Evropě. Akce jako Bangkok Design Week jsou zajímavé příležitosti pro představení konceptu Sexy Fusion, navázání nových partnerství a kalibraci na přání zdejšího trhu. Byl by to pro mladou českou značku velký úspěch mít showroomy i na dalších kontinentech. Snad se nám to brzy podaří.

Vyčerpali jsme všechny otázky a nezbývá nám tedy, než poděkovat a popřát hodně úspěchů. Dotazy, poznámky a připomínky pište na náš učet na twitteru @fintechcowboys. Budeme se těšit.

Další doporučené články

Alan Pock – jak škálovat podle Investownu

Alan Pock – jak škálovat podle Investownu

Když se podíváme na první rozhovor, který jsme před několika lety dělali se začínajícím startupem Investown, zjistíme, že reálně se...
7. 2. 2024 – Doba čtení: 2 min
Halving podle 2Bminer – rozhovor

Halving podle 2Bminer – rozhovor

Nezadržitelně se blíží další bitcoin halving, a proto jsme se spojili s těmi nejpovolanějšími a zjišťovali, jaký podle nich nastane další vývoj. Za...
25. 1. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce