Reklama

S bitcoinovými bankovkami půjde nakupovat stejně jako s hotovostí

Tangem, nová platforma se sídlem ve Švýcarsku a Singapuru, připravuje produkt fyzického bitcoinu připraveného k instatnímu placení, a to ve formě takzvaných chytrých bankovek.

8. 5. 2018 – | Doba čtení: 2 min

Tangem, nová platforma se sídlem ve Švýcarsku a Singapuru, připravuje produkt fyzického bitcoinu připraveného k instatnímu placení, a to ve formě takzvaných chytrých bankovek. Bankovky budou využívají nedávno vyvinutý S3D350A čip od Samsung Semiconductor.

S nebo bez obchodního oddělení pro kryptoměny Goldman Sachs, ať už v bitcoinové medvědí aréně nebo na býčích zápasech, a přesto, že Warren Buffet věří, že bitcoin je mnohem toxičtější než jed na krysy, nákup a prodej bitcoinu jsou těžkopádné. Uživatel musí prostřednictvím svojí peněženky spravovat soukromé klíče, nebo splnit KYC (pozn. redakce – regulace Know Your Customer) kritéria, aby si mohl otevřít účet na kryptoměnové burze.

Pokud digitálně posílá bitcoin z jedné peněženky do druhé, aby tak mohl zaplatit, musí být připraven na zdlouhavé čekání a poplatky, které se zdají být v okamžiku, kdy se v zásadě jen snaží použít bitcoin jako běžnou hotovost, neoprávněné.

Kritici dále nepřestávají opakovat: bitcoin je příliš krypto a příliš nepřístupný pro běžného člověka, který očekává jednoduchost s jakou je zvyklý zacházet s hotovostí a kreditními kartami.

Tangem to chce změnit. Tangem chce radikálně vylepšit procesy koupy, vlastnictví i placení pomocí kryptoměn a dodat jim jak jednoduchost, tak bezpečnost. Aby přilákal průměrného uživatele, který nemá žádný zájem o kryptografii, těžbu nebo sledování dlouhých a náhodných alfanumerických řetězců, dává prostřednictvím poboček obchodníků k dispozici bankovky Tangem Notes v hodnotě 0,01 a 0,05 bitcoinu (BTC).

Společnost říká, že v současné době produkuje miliony chytrých bankovek v odhadované hodnotě 2 dolary za kus. Singapur bude prvním zkušebním trhem pro bitcoinové bankovky, které mají celkem devět úrovní fyzické ochrany.

„Nepadělatelná čipová technologie byla vyvíjena a po desítky let neustále vylepšována pro vojenské a vládní programy – jako například identifikaci nebo přístupovou kontrolu -, nebo pro finanční služby a telekomunikační průmysl, nové kreditní karty a SIM karty. Technologie bere v úvahu všechny známé vektory útoku, a to jak na hardwarové, tak na softwarové úrovni.”

Tangem pracuje ze Švýcarska a Singapuru, vyrábí v Jižní Koreji a jižní Číně, výzkum a vývoj má na Taiwanu, v Rusku a Izraeli. Tangem vytváří „distribuční a obchodní partnerství, aby tuto technologii fyzicky dostal do rukou miliard lidí na celém světě“.

Společnost právě potenciálním partnerům a distributorům na celém světě doručuje první várku 10 tisíc produkčních bankovek, aby tak mohla zahájit obchodní zkušební provoz.

Zdroj:Dailyhold.com

Další doporučené články

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Zdá se, že krypto karty se dostávají do centra pozornosti. Binance s Mastercard nedávno v Argentině uvedly kryptoměnovou platební kartu, která umožňuje...
9. 11. 2022 – Doba čtení: 2 min
Tokenizace aneb od pokeru k NFT

Tokenizace aneb od pokeru k NFT

Tokenizace je lidem známa už dlouhá staletí: je například typické, že hráči tokenizují své peníze za žetony při hraní pokeru. Nejde...
11. 10. 2022 – Doba čtení: 4 min
Září 2022 na FinTechCowboys

Září 2022 na FinTechCowboys

Máme za sebou další měsíc, kdy poměrně malá množina globálních problémů vítězí nad ostatními tématy, ale to vůbec neznamená, že...
3. 10. 2022 – Doba čtení: 3 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce