Reklama

S bitcoinovými bankovkami půjde nakupovat stejně jako s hotovostí

Tangem, nová platforma se sídlem ve Švýcarsku a Singapuru, připravuje produkt fyzického bitcoinu připraveného k instatnímu placení, a to ve formě takzvaných chytrých bankovek.

8. 5. 2018 – | Doba čtení: 2 min

Tangem, nová platforma se sídlem ve Švýcarsku a Singapuru, připravuje produkt fyzického bitcoinu připraveného k instatnímu placení, a to ve formě takzvaných chytrých bankovek. Bankovky budou využívají nedávno vyvinutý S3D350A čip od Samsung Semiconductor.

S nebo bez obchodního oddělení pro kryptoměny Goldman Sachs, ať už v bitcoinové medvědí aréně nebo na býčích zápasech, a přesto, že Warren Buffet věří, že bitcoin je mnohem toxičtější než jed na krysy, nákup a prodej bitcoinu jsou těžkopádné. Uživatel musí prostřednictvím svojí peněženky spravovat soukromé klíče, nebo splnit KYC (pozn. redakce – regulace Know Your Customer) kritéria, aby si mohl otevřít účet na kryptoměnové burze.

Pokud digitálně posílá bitcoin z jedné peněženky do druhé, aby tak mohl zaplatit, musí být připraven na zdlouhavé čekání a poplatky, které se zdají být v okamžiku, kdy se v zásadě jen snaží použít bitcoin jako běžnou hotovost, neoprávněné.

Kritici dále nepřestávají opakovat: bitcoin je příliš krypto a příliš nepřístupný pro běžného člověka, který očekává jednoduchost s jakou je zvyklý zacházet s hotovostí a kreditními kartami.

Tangem to chce změnit. Tangem chce radikálně vylepšit procesy koupy, vlastnictví i placení pomocí kryptoměn a dodat jim jak jednoduchost, tak bezpečnost. Aby přilákal průměrného uživatele, který nemá žádný zájem o kryptografii, těžbu nebo sledování dlouhých a náhodných alfanumerických řetězců, dává prostřednictvím poboček obchodníků k dispozici bankovky Tangem Notes v hodnotě 0,01 a 0,05 bitcoinu (BTC).

Společnost říká, že v současné době produkuje miliony chytrých bankovek v odhadované hodnotě 2 dolary za kus. Singapur bude prvním zkušebním trhem pro bitcoinové bankovky, které mají celkem devět úrovní fyzické ochrany.

„Nepadělatelná čipová technologie byla vyvíjena a po desítky let neustále vylepšována pro vojenské a vládní programy – jako například identifikaci nebo přístupovou kontrolu -, nebo pro finanční služby a telekomunikační průmysl, nové kreditní karty a SIM karty. Technologie bere v úvahu všechny známé vektory útoku, a to jak na hardwarové, tak na softwarové úrovni.”

Tangem pracuje ze Švýcarska a Singapuru, vyrábí v Jižní Koreji a jižní Číně, výzkum a vývoj má na Taiwanu, v Rusku a Izraeli. Tangem vytváří „distribuční a obchodní partnerství, aby tuto technologii fyzicky dostal do rukou miliard lidí na celém světě“.

Společnost právě potenciálním partnerům a distributorům na celém světě doručuje první várku 10 tisíc produkčních bankovek, aby tak mohla zahájit obchodní zkušební provoz.

Zdroj:Dailyhold.com

Další doporučené články

Liberecká konference CryptoByte bude nabitá obsahem

Liberecká konference CryptoByte bude nabitá obsahem

Třetí ročník kryptoměnové konference CryptoByte zavítá již 4. května 2024 na půdu Technické univerzity v Liberci. Konference se v minulých ročnících zúčastnilo přes...
23. 4. 2024 – Doba čtení: 2 min
Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Poslední krok Argentiny k prosazení registračních požadavků pro společnosti s kryptoměnami vyvolal diskuse v globální kryptoměnové komunitě. Iniciativa, kterou vedla Comisión Nacional de...
10. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Březen 2023 na FinTechCowboys

Březen 2023 na FinTechCowboys

Velikonoce skončily a místo drahých vajíček tu tentokrát máme drahý bitcoin. Také jste si nějaký koupili? A do vlastní peněženky, nebo vám...
3. 4. 2024 – Doba čtení: 3 min
Tipsport vstupuje do světa kryptoměn

Tipsport vstupuje do světa kryptoměn

Tipsport nově umožňuje svým klientům obchodovat kryptoměny. V současnosti mají registrovaní klienti Tipsportu a Chance možnost prostřednictvím elektronické peněženky Pluso fungující na...
27. 3. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce