Reklama

Saxo Bank povolí investorům obchodovat v bitcoinu, ethereu a litecoinu

3. 6. 2021 – | Doba čtení: < 1

kryptomeny
Zdroj: WorldSpectrum na Pixabay

Saxo Bank, online specialista na obchodování a investice, uvádí na trh novinku, která umožní nakupovat bitcoiny, ethereum a litecoiny za EUR, USD a JPY. Novinka bude k využití zatím pouze pro tzv. MENA region, což jsou zejména státy na Arabském poloostrově – například Spojené Arabské Emiráty a Bahrajn.

Nová možnost byla pojmenovaná jednoduše jako tzv. Crypto FX. Banka již dříve nabízela možnost obchodovat s kryptoměnami pomocí ETN a dalších instrumentů, ale toto je první možnost přímého nákupu kryptoměn. Po loňském roce, kdy objemy obchodů s kryptoměnami vzrostly o 130 %, tak ani ne v půlce letošního roku byl již obrat z 2020 překročen.

Kay Van-Petersen, globální strategický makléř Saxo Bank, uvedl: „Saxo Bank vyvinula jedinečnou nabídku, která umožňuje našim klientům přístup k rostoucímu krypto prostoru flexibilním, bezpečným a bezproblémovým způsobem z jediného investorského účtu. Klienti nemusí mít speciální krypto-peněženku nebo nějaký zvláštní hardware prvek. Naše nabídka se nachází na pomezí tradičních financí a kryptoměn, což je místo, kam podle nás směřuje trh, protože přitahuje pozornost maloobchodníků a finančních institucí.“

„Vydali jsme se na trh dodat produkt, který nabízí zabezpečení a snadné použití spojené s vyspělejšími třídami aktiv ve spojení s volatilitou a dynamikou bitcoinů, etherea a litecoinů – což dává klientům příležitost provádět krátkodobé obchody i dlouhodobé investice.“

Saxo Bank a její platforma Saxo Trader je dostupná i v České republice, ale dá se předpokládat, že podobné služby na bázi kryptoměn ještě nějakou dobu nebude v EU poskytovat. Nepřeje tomu ani extrémní volatilita kryptoměn, ani jistá averze tradičních bank v evropském prostoru vůči kryptoměnám.

Před několika dny pak oznámila německá Boerse Stuttgart, že investorům umožní obchodování s bitcoiny, ethereem, litecoiny a XRP pomocí nové mobilní aplikace na platformách iOS a Android. Takže možností, jak nakoupit krypto, pomalu ale jistě přibývá.

Zdroj: thefintechtimes.com

Další doporučené články

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Zdá se, že krypto karty se dostávají do centra pozornosti. Binance s Mastercard nedávno v Argentině uvedly kryptoměnovou platební kartu, která umožňuje...
9. 11. 2022 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce