Reklama

Spouští se bezplatná blockchainová univerzita

17. 10. 2018 – | Doba čtení: 2 min

Jihoafrický blockchainový startup Tari Labs odhalil bezplatnou online univerzitu, která zpřístupňuje vzdělávání místním i mezinárodním vývojářům. Tari byl letos vyvinutý a spuštěný místním blockchainovým expertem a propagátorem Monery Riccardem Spagnim ve spolupráci s americkými investory Naiveenem Jainem a Danem Tereem.

Co stojí za novým projektem

To, čím se chce Tari zabývat především, je otázka koncové zkušenosti s digitálními aktivy, jako jsou herní položky, digitální sběratelské předměty, vstupenky na koncerty, věrnostní body a další online nedostatkové zboží. Naiveen Jain věří, že digitální aktiva jsou „skvělým příkladem užití“ blockchainové technologie, a podle jeho názoru tady existuje „příležitost pro bezproblémovou zkušenost“, při které uživatelé mohou uchovávat a především převádět digitální aktiva v souladu s pravidly, nastavenými jejich prodejci. Protokol Tari byl vytvořen poté, co trojice došla k závěru, že žádný z dosud existujících blockchainových protokolů by pro vyvinutí jejich způsobu řešení aktuálních problémů nedostačoval.

Od založení bezplatné blockchainové univerzity si slibují, že Tari Labs sehraje svoji roli při vzniku příští generace expertů na vývoj blockchainu a otevřených zdrojů, která bude protokol Tari schopna dál rozšiřovat.

Cayle Sharrock z Tari o projektu řekl: „Cílem univerzity Tari Lab je být místem, kam si lidé chodí pro snadno dostupné učební materiály o blockchainu, digitálních měnách a digitálních aktivech, a to od úrovně začátečníků až po pokročilé. Čím více bockchainových expertů budeme schopni vychovat, tím lépe pro ekosystém jako celek.“

Tím, že podporuje flexibilitu převodu digitálních aktiv, je Tari Labs průkopníkem toho, co popisuje jako „nejužitečnější decentralizovaná platforma, která umožňuje každému vytvářet online nedostatkové věci, které lidé milují“. V souvislosti s univerzitou Sharrock vysvětluje, že je v zájmu Tari Labs vytvořit pro vývojáře cestu k získání dovedností potřebných pro vývoj blockchainu, které jim pomohou s využitím protokolu Tari.

Řekl: „[Tari Labs] dává talentovaným lidem šanci dále rozvíjet svoje dovednosti. Univerzita Tari Labs je dalším přirozeným krokem při sdílení znalostí a na oplátku učení se od komunity. Stejně jako to platí o každém projektu s otevřeným zdrojem, je každý náš učební materiál živý a neustále se vyvíjí. Širší kontext pak spočívá v tom pomoci vytvořit ekosystém pro vývojáře, a tím jim umožnit využít a dále rozvinout protokol Tari.“

Za sídlo blockchainové univerzity Tari Labs byl vybrán Johannesburg. Spagni totiž věří, že v Jihoafrické republice je už teď dostatek talentovaných lidí, kteří jsou pro vývoj Tari potřeba. Kurzy, učební materiály a zdroje univerzity Tari Labs jsou k nalezení tady.

Zdroj: CCN

Další doporučené články

Liberecká konference CryptoByte bude nabitá obsahem

Liberecká konference CryptoByte bude nabitá obsahem

Třetí ročník kryptoměnové konference CryptoByte zavítá již 4. května 2024 na půdu Technické univerzity v Liberci. Konference se v minulých ročnících zúčastnilo přes...
23. 4. 2024 – Doba čtení: 2 min
Kryptozima skončila, ale co to vlastně je?

Kryptozima skončila, ale co to vlastně je?

Obchodování s kryptoměnami začalo u bitcoinu v roce 2009, takže historie krypta a vzorce chování krypto investorů mají za sebou aktuálně jenom 15 let....
18. 3. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce