Reklama

Začátek října ve světě eventů – Startup World Cup & Summit nebo Digital trust & Paperless Conference

30. 9. 2021 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: pixabay

Navzdory pandemii se rozjíždí eventová sezona. Již příští týden, na začátku října, se v Praze budou konat dva velmi zajímavé eventy a oba mají docela hodně fintechových témat. Prvním je další ročník SWC summitu, kde se 6.října připojí také spoluzakladatel Applu Steve Wozniak. Akce se uskuteční v kulisách šapitó Azyl 78 v pražské Stromovce. Druhou akcí, ve stejný den a také v Praze, je pak konference o Digitalizaci a elektronickém podpisu. Ta je sice určena víc pro domácí publikum, ale i na ní se objeví řada zahraničních expertů, kteří budou sdílet své zkušenosti s digitalizací, digitálními podpisy a obecně světem, kde už papír není to nejdůležitější.

Startup World Cup & Summit

SWCSummit je jednou z nejzásadnějších startupových událostí pořádaných v České republice. Zlatým hřebem programu už tradičně bývá kontinentální finále největší světové soutěže o nejlepší startup, orámované vystoupeními významných osobností, panelovými debatami a mentorskými stoly. „Navzdory VIP obsahu se snažíme celou akci zpřístupnit co nejvíce lidem. Díky online vstupence se do programu můžou zapojit i lidé zdaleka, nebo ti, kteří se kvůli Covidu ocitnou v karanténě,“ vysvětluje Tomáš Cironis.

Z pohledu českého fintechu je třeba zmínit například Investown nebo Tatum. Potkat se také můžete se zástupci Seed Starteru České Spořitelny nebo s Evou Hlavsovou z Fondee.

Online lístek vyjde na symbolických 533 korun. Svému majiteli však nabízí mnohem víc než jen pasivní sledování. „Chceme i těm účastníkům, kteří nemůžou být na akci fyzicky, zpřístupnit maximum benefitů. Hlavní přidanou hodnotou SWCSummitu bývá navazování kontaktů. Zástupci startupů tu můžou čerpat inspiraci od úspěšných osobností, setkávat se s investory, ke kterým by se jen obtížně dostávali, a učit se od mentorů. Online lístek tak je i vstupenkou do aplikace, kde si člověk může od pátku rezervovat místo u mentorského stolu nebo domluvit si online schůzku s investorem či dalšími klíčovými lidmi z byznysu,“ uzavírá Cironis.  Kompletní program, včetně všech potvrzených spíkrů, panelistů a mentorů, je možné si prohlédnout na webu akce.

Steve Wozniak, jeden z hlavní hostů SWCSummitu, zdroj: SWCSummit

Konference Digital Trust & Paperless 2021

Osmý ročník konference Digital Trust & Paperless přinese ucelený legislativně technický pohled na oblast digitalizace a digitální důvěry v soukromém i veřejném sektoru.

Ústředním tématem konference bude elektronický podpis jako projev vůle v elektronickém právním jednání. Řečníci podrobně představí různé způsoby implementace i možnosti využití moderních externích služeb elektronického podpisu a souvislosti s elektronickou identifikací.

A také se bude řešit BankID, o kterém bude mluvit Jan Blažek – máme za sebou 9 měsíců, kdy bylo možné v České republice využívat bankovní identitu, ať už ve vztahu ke státu (NIA) tak ve vztahu k soukromoprávním společnostem, tedy prostřednictvím BankID. Dozvíte se, jaké jsou dnes hlavní způsoby využití bankovní identity a kde můžeme v následujících měsících čekat další nárůst. Od září BankID také nabízí službu poskytování zaručeného podpisu (BankID SIGN) a dozvíte se nejčerstvější zkušenosti s využíváním této služby včetně typických příkladů využití. Další informace o řečnících a jejich tématech najdete na webu akce.

Zdroj: webové stránky obou eventů sefira.czswcsummit.com

Další doporučené články

Recenze ORBI: nejen naše finance v jedné apce

Recenze ORBI: nejen naše finance v jedné apce

Mezi českými fintechy se před několika měsíci objevil vizuálně zcela jedinečný produkt ORBI. Otevřete si jeho webovky a hned uvidíte slogan...
16. 11. 2023 – Doba čtení: 6 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce