Reklama

Začátek října ve světě eventů – Startup World Cup & Summit nebo Digital trust & Paperless Conference

30. 9. 2021 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: pixabay

Navzdory pandemii se rozjíždí eventová sezona. Již příští týden, na začátku října, se v Praze budou konat dva velmi zajímavé eventy a oba mají docela hodně fintechových témat. Prvním je další ročník SWC summitu, kde se 6.října připojí také spoluzakladatel Applu Steve Wozniak. Akce se uskuteční v kulisách šapitó Azyl 78 v pražské Stromovce. Druhou akcí, ve stejný den a také v Praze, je pak konference o Digitalizaci a elektronickém podpisu. Ta je sice určena víc pro domácí publikum, ale i na ní se objeví řada zahraničních expertů, kteří budou sdílet své zkušenosti s digitalizací, digitálními podpisy a obecně světem, kde už papír není to nejdůležitější.

Startup World Cup & Summit

SWCSummit je jednou z nejzásadnějších startupových událostí pořádaných v České republice. Zlatým hřebem programu už tradičně bývá kontinentální finále největší světové soutěže o nejlepší startup, orámované vystoupeními významných osobností, panelovými debatami a mentorskými stoly. „Navzdory VIP obsahu se snažíme celou akci zpřístupnit co nejvíce lidem. Díky online vstupence se do programu můžou zapojit i lidé zdaleka, nebo ti, kteří se kvůli Covidu ocitnou v karanténě,“ vysvětluje Tomáš Cironis.

Z pohledu českého fintechu je třeba zmínit například Investown nebo Tatum. Potkat se také můžete se zástupci Seed Starteru České Spořitelny nebo s Evou Hlavsovou z Fondee.

Online lístek vyjde na symbolických 533 korun. Svému majiteli však nabízí mnohem víc než jen pasivní sledování. „Chceme i těm účastníkům, kteří nemůžou být na akci fyzicky, zpřístupnit maximum benefitů. Hlavní přidanou hodnotou SWCSummitu bývá navazování kontaktů. Zástupci startupů tu můžou čerpat inspiraci od úspěšných osobností, setkávat se s investory, ke kterým by se jen obtížně dostávali, a učit se od mentorů. Online lístek tak je i vstupenkou do aplikace, kde si člověk může od pátku rezervovat místo u mentorského stolu nebo domluvit si online schůzku s investorem či dalšími klíčovými lidmi z byznysu,“ uzavírá Cironis.  Kompletní program, včetně všech potvrzených spíkrů, panelistů a mentorů, je možné si prohlédnout na webu akce.

Steve Wozniak, jeden z hlavní hostů SWCSummitu, zdroj: SWCSummit

Konference Digital Trust & Paperless 2021

Osmý ročník konference Digital Trust & Paperless přinese ucelený legislativně technický pohled na oblast digitalizace a digitální důvěry v soukromém i veřejném sektoru.

Ústředním tématem konference bude elektronický podpis jako projev vůle v elektronickém právním jednání. Řečníci podrobně představí různé způsoby implementace i možnosti využití moderních externích služeb elektronického podpisu a souvislosti s elektronickou identifikací.

A také se bude řešit BankID, o kterém bude mluvit Jan Blažek – máme za sebou 9 měsíců, kdy bylo možné v České republice využívat bankovní identitu, ať už ve vztahu ke státu (NIA) tak ve vztahu k soukromoprávním společnostem, tedy prostřednictvím BankID. Dozvíte se, jaké jsou dnes hlavní způsoby využití bankovní identity a kde můžeme v následujících měsících čekat další nárůst. Od září BankID také nabízí službu poskytování zaručeného podpisu (BankID SIGN) a dozvíte se nejčerstvější zkušenosti s využíváním této služby včetně typických příkladů využití. Další informace o řečnících a jejich tématech najdete na webu akce.

Zdroj: webové stránky obou eventů sefira.czswcsummit.com

Další doporučené články

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Letní prázdniny se nám přehouply do druhé poloviny, ale ve fintechu nic jako prázdniny neexistuje, proto vám i tentokrát shrneme nejzajímavější...
3. 8. 2022 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce