Reklama

Získejte tokeny za jízdu na kole, Ofo v Singapuru spouští pilotní provoz

Na konci minulého měsíce Ofo ve své aplikaci spustil novou funkcionalitu (Ride and Mine), která odměňuje uživatele za jízdu na kole tokeny.

13. 4. 2018 – | Doba čtení: 2 min

Čínsky startup Ofo spustil v Singapuru zajímavý projekt, který kombinuje využití technologie blockchain a odměňování uživatelů za využívání jeho služeb.

Na konci minulého měsíce Ofo ve své aplikaci spustil novou funkcionalitu (Ride and Mine), která odměňuje uživatele za jízdu na kole. V praxi to znamená, že za každou jízdu – a to v závislosti na její délce a počtu ujetých kilometrů – dostane uživatel určité množství tzv. GSE (Global Sharing Economy) tokenů. Logicky tedy platí: čím častěji budou kola Ofo používat, tím víc tokenů získají.

Ofo si pro svůj pilotní projekt vybralo Singapur, protože ten je, co se týče legislativy, prvotní nabídce mincí otevřen více, než je tomu v domovské Číně. Služba Ride and Mine představuje  první nesmělý počin Ofa na poli blockchainu a je signálem, že Ofo chce s touto technologií pracovat dál. Bohužel zatím platí, že tokeny není možné žádným způsobem měnit, těžit či obchodovat, to se ale do budoucna může změnit.

Mluvčí Ofo sice k nové službě říká, že „cílem spuštění této kampaně je povzbudit více uživatelů k tomu, aby přijali způsob cestování, který je přátelštější k životnímu prostředí,“ avšak všichni víme, že pokud se má Ride and Mine změnit ve skutečně úspěšný koncept, GSE tokeny se musí začít obchodovat.

Další důvodem, proč Ofo v Singapuru testuje kryptoměny, je fakt že čelí potenciální eskalaci konkurence ze strany svého hlavního rivala, Mobike, který koupil Meituan-Dianping. Koupě pro Ofo nebyla pozitivní zprávou, protože Mobike tím získal na síle a ještě víc rozšířil svoji základnu a množství kol, které má k dispozici.

V tuto chvíli je projekt Ofo pouze na začátku, nicméně je to zajímavá cestou, jakou do budoucna řešit distribuci hodnoty tam, kde vzniká. Uvidíme, jakým směrem se bude tento projekt ubírat, už teď je ale jasné, že může být inspirací i pro další startupy i korporace.

Další doporučené články

Liberecká konference CryptoByte bude nabitá obsahem

Liberecká konference CryptoByte bude nabitá obsahem

Třetí ročník kryptoměnové konference CryptoByte zavítá již 4. května 2024 na půdu Technické univerzity v Liberci. Konference se v minulých ročnících zúčastnilo přes...
23. 4. 2024 – Doba čtení: 2 min
Kryptozima skončila, ale co to vlastně je?

Kryptozima skončila, ale co to vlastně je?

Obchodování s kryptoměnami začalo u bitcoinu v roce 2009, takže historie krypta a vzorce chování krypto investorů mají za sebou aktuálně jenom 15 let....
18. 3. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce