Reklama

Změna telefonu – peklo pro uživatele aneb Revolut versus naše banky

9. 6. 2023 – | Doba čtení: 2 min

Už jste někdy měnili jeden telefon za druhý? Nedávno jsme zkoušeli přesunout několik bankovních a fintechových aplikací z jednoho zařízení do druhého a je to opravdu zážitek jako z béčkového filmu. Ale jsou i výjimky. Nebudeme psát žádnou velkou recenzi, ale krátce si shrneme pár nejzajímavějších momentů.

Proč má Revolut nejlepší UX?
Inu, nainstalujete si na novém telefonu bankovní aplikaci, zadáte telefonní číslo, pak vám přijde ověřovací sms a nakonec se vyfotíte. Hm. A je to. Celý proces je krásně jednoduchý, uživatel nemusí moc přemýšlet, a pokud nemá problém s tím vyfotit se trochu neučesaný, tak má opravdu za okamžik vše vyřešeno.

Znáte Max banku?
Max banka je značka, která u nás působí krátce a těží zřejmě z modernějšího přístupu. V podstatě by se mezi českými mobilními bankami asi dala označit za nejjednodušší. Člověk vždy věděl, co má dělat.

U Komerční banky přituhuje.
Komerční banka možná letos vydala nové bankovnictví, které změní svět, ale většina lidí stále žije v tom dřívějším světě. Přemigrovat Mobilní banku a následně aplikaci KB klíč už znamenalo dost soustředění a v klasickém (počítačovém) bankovnictví pak otevřít ještě speciální portál Můj Profil. Je otázka, kolik lidí v tomto kroku zkolabuje. A také je otázka, proč si v KB myslí, že čím delší číselné kódy, tím je to lepší. Kdybychom známkovali UX, tak je to asi za 3- a můžeme se těšit na to nové řešení.

George klíč se nerozklíčoval.
Ano, máme tu největší selhání našeho malého testu. Na novém telefonu se nepovedlo rozchodit George klíč, přes několik pokusů se nedokázal propojit se starým klíčem a operace skončila. Možná chyba bloetooth, možná chybka v aplikaci. Bude nutné využít nějaké jiné cesty, jako je třeba navštívit bankomat nebo pobočku. Takže Česká spořitelna nepotěšila.

A jak jsou na tom fintechy?
Mobilní aplikace většiny českých fintechů, které jsme testovali, šlo zmigrovat poměrně snadno, ale zkušenosti z Revolutu se přiblížil asi jenom jediný – Investown. Na novém telefonu fungoval téměř okamžitě, a protože hodnotíme UX a nikoli bezpečnost, tak to byla paráda. Trochu se jedná o paradox, protože tento fintech je spřízněný právě se Spořitelnou.

Jaké jsou vaše zkušenosti? Která mobilní aplikace mezi našimi bankami vám nejvíce vyhovuje? A která fintechová apka je ta pravá ořechová?

Zdroj: redakce 🙂

Další doporučené články

Duben 2024 na FinTechCowboys

Duben 2024 na FinTechCowboys

Ať už jste v dubnu zažili nové tropické teplotní rekordy nebo vám naopak pomrzla zahrádka, ve fintechu se toho opět událo...
2. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce